Недавні записи
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
- Особливості податкової системи Франції на кінець 2024 року – стислий аналіз 28.12.2024
- Ціни на квартири в Сербії у 2025 році: нові реалії та перспективи 28.12.2024
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
Місцева молодь та молодь з числа ВПО міркували над розвитком громад Чернівецької області під час ідеатону
На початку жовтня Товариство «Український народний дім в Чернівцях» зібрало на ідеатон молодь з Клишковецької, Недобоївської, Глибоцької, Вижницької та Великокучурівської громад Чернівецької області.
Місцева молодь та молодь з числа ВПО за підтримки організаторів разом напрацьовували ідеї, як можна розвивати громади, у яких вони мешкають, у напрямку згуртованості та інтеграції.
Учасники та учасниці ідеатону мали можливість дізнатися про соціальну згуртованість та інтеграцію, чим вони відрізняються та від чого залежать, як комунікувати соціальні ініціативи в умовах повномасштабної війни, та потестувати пітчингові практики. Та найголовніше – вони змогли познайомитися та поспілкуватися про проблеми своїх громад і потреби їх мешканців.
«Ми очікували, що в результаті ідеатону буде сформовано низку ідей, які допоможуть інтегрувати та згуртувати громади (у тому числі – представників ВПО) навколо певної ідеї», – зазначає Олена Матвійчук, керівниця проєкту «Підтримка інтеграції молоді з числа ВПО», що реалізовується в рамках програми «Мріємо та діємо» та в межах якого відбувався ідеатон.
Протягом двох днів учасники та учасниці напрацьовували ідеї та аналізували, чи можна з їх допомогою згуртуватися та інтегруватися, чи ні.
Кожна з громад визначилася щонайменше з однією темою. За словами організаторів, важливо було почути презентацію цих ідей і зрозуміти, як вони можуть допомогти громаді інтегруватися, безпосередньо згуртувати людей.
«Таким чином ми сформували перелік ідей, які дійсно можуть у майбутньому допомогти громадам налагодити соціальну згуртованість», – додають організатори.
Загалом за результатами ідеатону отримали 7 ідей від 5 громад. Олена Матвійчук зазначає: «За відгуками учасників і учасниць, для них було дуже важливо взяти участь у заході та мати можливість впливу: мати можливість подати свою ідею, її обговорити, отримати підтримку, допомогу від однодумців, щоб у майбутньому можливо змогти її якраз реалізувати».
У кожній з громад відібрали по одній ідеї, яка отримає підтримку в подальшій реалізації:
- сенсорна кімната «Ведмедик» для Вижницької громади;
- простір для спілкування та інтеграції жителів Великокучурівської СТГ;
- TIK TOK СТУДІЯ – як місце для згуртування та розвитку мешканців громади Глибока;
- клуб за інтересами для інтеграції та згуртованості мешканців села Ставчани Недобоївської громади;
- кімната емоційного розвантаження у Клішковецькій громаді.
На думку Олени Матвійчук, ідеатон – це чудова форма не лише для знайомства різних людей, а й для генерації різних ідей: «Часто це креативні ідеї, які дійсно допомагають громадам розвиватися, інтегруватися і згуртовуватися. У результаті громади можуть бути сильними та такими, що дійсно здатні реагувати на проблеми й бути прикладом для інших».
Проєкт «Підтримка інтеграції молоді з числа ВПО» втілюється в рамках програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.