Недавні записи
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
Міністри фінансів ЄС обговорять виділення Україні 2023 року 18 млрд євро макрофіну. Чи буде ухвалено рішення – невідомо
Брюссель. 6 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністри фінансів країн Європейського союзу обговорять пропозицію Європейської комісії надати Україні 2023 року 18 млрд євро у спеціально створеному для цього форматі "макрофінансова підтримка плюс". Чи буде ухвалено рішення – поки що невідомо.
Про це журналістам напередодні засідання Ради з економічних та фінансових питань, що відбудеться у вівторок у Брюсселі, повідомив на правах анонімності європейський дипломат.
Він пояснив, що на обговорення буде винесено три законодавчі пропозиції: макрофінансова допомога плюс (MFA+) та поправка до фінансового регламенту, які мають бути схвалені кваліфікованою більшістю та поправка до багаторічної фінансової схеми, яка має бути прийнята одноголосно.
"Міністри обговорять ці пропозиції і потім вирішать, виносити їх на голосування чи ні. Вирішальним буде завтра (6 грудня – ІФ-У). Жодних рішень на сьогодні ще не прийнято. Ми маємо подивитися завтра вранці і вирішимо, як ми просуватимемося далі, маємо подивитися, чи є можливість для міністрів вирішити, виносити ці питання на голосування чи ні", – деталізував співрозмовник журналістам.
Він також нагадав, що кредити, які будуть надані Україні у 2023 році на суму 18 млрд євро, матимуть 10-річний пільговий період. Пропонується, що держави-члени покриють основну частину відсоткових витрат, а гарантії щодо цих запозичень будуть надані з бюджету ЄС. Відповідні пропозиції Європейська комісія офіційно представила 9 листопада, після чого 24 листопада пропозиції проголосували в Європарламенті.
Водночас проти цієї пропозиції виступає Угорщина. Так, 2 грудня прем’єр-міністр Віктор Орбан заявив, що "не хоче, щоб Євросоюз став спільнотою держав-боржників замість спільноти держав, які співпрацюють". Натомість він запропонував усім членам ЄС використати кошти з власного бюджету для надання допомоги Україні у вигляді двосторонніх угод.
Не виключається, що саме на пропозицію Будапешта голосування може бути перенесене на пізнішу дату.