Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Міцні, мов кухонна шафка з Бородянки: історія допомоги Коломийської мобільної команди
Щодня наші мультидисциплінарні мобільні команди надають допомогу сотням родин, що були вимушені покинути власні домівки через війну. Один з основних принципів роботи команд — не чекати, поки до них звернуться за допомогою, а самостійно пропонувати свої послуги людям у біді. Саме тому команди регулярно виїжджають зустрічати евакуаційний транспорт, відвідують гуртожитки та притулки, а також інші місця тимчасового розміщення переселенців.
Під час одного з таких виїздів Коломийська мобільна команда познайомилася з 5-річним Степанком та його родиною.
Разом з мамою Оксаною та батьком Іваном маленький Степанко проживав у затишній квартирі в центрі Бородянки: вчив літери та за кілька тижнів збирався вперше у житті піти у дитячий садок.
Коли почалося повномасштабне вторгнення, родина Степанка вирішила залишатися вдома: сподівалися, що невдовзі все закінчиться, а до маленького містечка у Київській області окупанти не зайдуть. Втім, дуже скоро обстріли та вибухи змусили сім’ю сховатися у підвалі, а ще за день Степанко з батьками перебрався до бабусиної квартири.
Здавалося, що руйнування переслідують родину: спершу ракета влучила у будинок, де жив Степанко з батьками, а згодом і в бабусин дім. На щастя, сім’я встигла втекти до підвалу в будинку друзів, в якому провела наступні 6 днів.
За тиждень з окупованого міста родині допомогли виїхати волонтери: батьки неохоче згадують складну поїздку. Мама Оксана ділиться, що всю дорогу Степанко плакав і ні на мить не покидав мамині обійми.
Зрештою сім’я опинилася в одному з евакуаційних центрів Івано-Франківщини, в якому й звернулася за допомогою до мультидисциплінарної мобільної команди.
Під час першої ж зустрічі родині надали психологічну, первинну юридичну та медичну допомогу, допомогли оформити соціальні виплати та подати заяву на компенсацію за зруйноване житло.
«Нашої підтримки потребували усі члени родини, — ділиться психологиня команди Алла. — У Степанка спостерігалася тривожна реакція на сигнал повітряної тривоги, страх, агресія, порушення сну. Батьки ж складно переживали новини з рідного містечка: з’ясувалося, що у домі бабусі загинули близькі друзі родини, а також сусіди подружжя. Багато знайомих і досі вважаються зниклими безвісти, а декого, за чутками, вивезли до Білорусі».
Всю родину психологиня мобільної команди навчила технік самодопомоги при стресі, дихальних вправ, технік заземлення при тривозі та сильних емоціях. Маленькому Степанку особливо сподобалася вправа «Категорія», за якої він разом з батьками по черзі називає предмети різних фігур та кольорів, які бачить навколо.
Також фахівчиня попрацювала над агресивними проявами малюка, а медик мобільної команди перенаправив Степанка до сімейного лікаря, котрий допоміг врегулювати сон та емоційний стан дитини.
Наразі психологиня готує родину до позитивної адаптації хлопчика до дитячого садка, куди він скоро піде, та вже відзначає позитивні зрушення у поведінці Степанка: малюк став значно спокійнішим та зміг покращити взаємини з іншими дітьми, що живуть в евакуаційному центрі.
Про долю власної оселі сім’я дізнається переважно з новин: одного разу в телевізійному сюжеті навіть побачили свій фотоальбом, який працівники ДСНС невдовзі передали родичці матері. З новин впізнали і власний зруйнований будинок — всім відоме фото з уцілілими кухонною шафкою та керамічним півником було зроблене саме у ньому.
Потрібна допомога? 50 мультидисциплінарних мобільних команд працюють у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Житомирській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. Їхні контакти можна знайти на карті.
Проєкт «Інтегрована підтримка через міждисциплінарні мобільні команди» реалізується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у межах СПІЛЬНО — програми реагування на війну Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), покликаної об’єднати зусилля з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес-партнерами для надання мультисекторальної допомоги сім’ям з дітьми.