Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Мережа правового розвитку допомагає постраждалим громадам долати гуманітарну катастрофу
За квітень 2022 жителі звільнених або близьких до бойових дій громад Луганської, Донецької, Київської, Миколаївської, Чернігівської та Сумської областей отримали понад 140 тонн гуманітарної допомоги. Її надання стало можливим в межах гуманітарної програми #StandWithUkraine, яку впроваджує Мережа правового розвитку у партнерстві з Асоціацією громадських радників України, Українською освітньою платформою та завдяки підтримці організації People In Need.
Вся ця допомога – харчі та засоби гігієни – надається адресно. Спочатку волонтери, залучені до реалізації програми, дізнаються потреби мешканців громад, а потім, після надходження допомоги, її розподіляють. Такий підхід зорієнтований на те, щоб мінімізувати корупційний ризик та спрямувати допомогу тим, хто її найбільше потребує.
«Ще під час тимчасової окупації ми бачили, що харчі, які доставлялися в Конотоп як гуманітарна допомога, опинялися на ринку і продавались за підвищеними цінами. Знаходили їх і в холодильниках шкільних їдалень. Адресна допомога, коли волонтери звітуються, кому і що надали, допомагає цього уникнути», – зазначає координаторка програми в Сумській області Валентина Волік.
Схожий підхід до розподілу гуманітарної допомоги мають і громадські радники, партнери Мережі правового розвитку, які опікуються наданням найнеобхіднішого постраждалим мешканцям громад Сумської, Київської та Чернігівської областей, з якими особисто контактували, працювали та надавали підтримку ще до повномасштабної війни росії проти України.
Загалом допомогу вже отримали понад 25 тис. жителів із 25 населених пунктів різних областей, проте її розподілення не зупиняється. У більшості громад, до яких волонтери намагаються «дотягнутися», і які були в тимчасовій окупації, люди залишилися без найнеобхіднішого, адже російські війська розграбували магазини та масово мародерили. Водночас, через зруйновані дороги та мости швидкість доставки необхідної допомоги у певні громади значно сповільнюється.
«Деякими зруйнованими майже вщент районами Чернігова та області ми будемо опікуватися постійно, – зазначає координаторка програми в Чернігівській області Наталія Кулікова, – там люди живуть під тимчасовим накриттям або переселились у вцілілі будинки, в яких проживають разом з іншими родинами».
Чому правозахисники взялися за впровадження гуманітарного напряму розповідає виконавчий директор Мережі правового розвитку Євген Полтенко:
«Повномасштабна війна росії проти України спровокувала гуманітарну катастрофу в багатьох частинах країни. Тому навіть без попереднього досвіду такої роботи ми тимчасово взялися впроваджувати цей напрям. Це спосіб кризового реагування на ті виклики, які спільно всі маємо долати сьогодні. Окрім гуманітарного напряму нашої роботи, продовжуємо підтримувати й посилювати правовий. Значення своєчасної правової допомоги ще більше зросло в нинішніх умовах».
«Нам потрібно враховувати велику кількість факторів, які не залежать від нас. Ситуація щодня змінюється. Руйнуються дороги, що ускладнює під’їзди до населених пунктів. Затримуються поставки продуктів. Той ресурс, на який сподіваємося, ми часто отримуємо в меншій кількості. Населені пункти, яким планували допомогти опиняються в тимчасовій окупації. На все це потрібно реагувати оперативно та гнучко і ми робимо все можливе, аби допомогти якомога більшій кількості людей», – зазначив програмний директор Мережі правового розвитку Віталій Охріменко.
Проєкт «Малі логістичні маршрути гуманітарної допомоги для малих громад, постраждалих від бойових дій» впроваджується за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine.