Недавні записи
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
Lego планує через два роки продавати конструкор з перероблених пляшок
Іграшковий гігант Lego планує розмістити на полицях кубики з перероблених пляшок для напоїв протягом двох років.
Lego виробляє близько 3500 різних цеглин і форм, але стикається з проблемою створення екологічно безпечного продукту, який може прослужити роки – навіть десятиліття.
«Мета полягає в тому, щоб знайти продукт, досить хороший, щоб люди не помітили різниці», – сказав Тім Брукс з Lego.
Він не уточнив, скільки цегли буде містити перероблений матеріал, додавши: «Ще рано говорити».
Але він додав, що Lego хоче почати використовувати пляшки «якомога швидше».
Пан Брукс, віце-президент Lego зі сталого розвитку, сказав, що два типи блоків повинні підходити один до одного і бути взаємозамінними, як будь-який продукт Lego.
Наступним етапом буде додавання кольорыв до прототипів кубиків і їх тестування з дітьми і дорослими фанатами.
Lego заявила, що спочатку буде отримувати пляшки для безалкогольних напоїв з США для виготовлення своїх нових пластикових деталей для іграшок. У ньому говориться, що пластик, витягнутий з океанів, не підходить, оскільки він зазвичай дуже розкладається.
Криза пластмас
Ліббі Пік, керівник відділу ресурсної політики аналітичного центру Green Alliance, заявила, що план з переробккки пластика «безумовно краще використання чистого пластика», але вона «сподівається, що поставки одноразових пластикових пляшок в майбутньому скоротяться, оскільки люди будуть використовувати їх повторно».
Ряд фірм виготовляють вироби з переробленого пластику, оскільки екологічність стає все більш важливою для клієнтів.
Lego повідомила, що багато клієнтів, як діти, так і дорослі, просили більшої екологічності при купівлі товарів в цілому, і зв’язалися з фірмою, щоб повідомити про це.
Але активістка кампанії «Друзі Землі» Камілла Зерр сказала, що «дійсно важливо, щоб переробку не вітали як стандартне рішення кризи пластмас».
«Виробники повинні забезпечувати, щоб іграшки витримували довгі роки використання, щоб їх можна було передавати у спадок і повторно використовувати з покоління в покоління», – додає вона.
У 2018 році компанія Lego поставила перед собою мету до 2030 року виробляти всі свої основні продукти з екологічно чистих матеріалів.
В рамках цих зусиль пан Брукс сказав, що компанія розробила прототипи цегли, виготовлені з пляшок з поліетилентерефталату (ПЕТ) з додаванням деяких інших хімікатів.
В даний час компанія виробляє багато деталей, використовуючи акрилонітрілбутадієнстірол (АБС), первинний пластик, зроблений з сирої нафти.
Використання ПЕТ також дозволить фірмі виготовляти деталі Lego різної форми.
Тест зчеплення
Як правило, Lego досить міцний, щоб прослужити від двох до трьох поколінь людей, що грають з ним, і саме до цього прагне фірма зі своїми блоками з ПЕТ, сказав пан Брукс.
Намагаючись зробити свої продукти більш екологічними, Lego вирішила продовжувати робити їх довговічними, а не такими, що біологічно руйнуються, і робить ставку на людей, які рятують блоки, а не викидають їх, сказав він.
За його словами, найбільша проблема з новими блоками – це отримати правильне “зчеплення”.
Тобто діти можуть склеювати і розривати їх пальцями незалежно від температури навколишнього середовища.
За його словами, деякі матеріали, які вони тестували, неможливо було навіть розібрати плоскогубцями.
Фірма пропонує тест на температуру, тест на масло і тест, щоб імітувати дітей, які кладуть їх в рот.
«Очистити його і перетворити на замок Хогвартс – непросто, – сказав він, маючи на увазі товари Гаррі Поттера. «Супер-веселий виклик».
Lego виробляє від 110 до 120 мільярдів пластикових деталей в рік, і близько 80% в даний час виробляється з ABS.
Близько 5% складається з полімеру, одержуваного з цукрової тростини, з якого Lego робить свої пластикові рослини.
Компанія викидає близько 1,2 мільйона тон вуглецю на рік, і близько третини цієї кількості припадає на виробництво матеріалів.
За словами Брукса, використання переробленого пластику допоможе скоротити ці викиди, і компанія також хоче використовувати більше відновлюваної енергії в своїх процесах.