Недавні записи
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
Колегія Міносвіти схвалила концептуальні основи розвитку людського капіталу у сфері профосвіти
Київ. 20 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Колегія Міністерства освіти і науки схвалила концептуальні основи розвитку людського капіталу у сфері професійної освіти.
"Колегія схвалила документ "Концептуальні засади розвитку людського капіталу у сфері професійної освіти і навчання". Він розроблений відповідно до Плану відбудови України та передбачає три пріоритети у подальшій реформі професійної освіти: модернізацію змісту освіти, поліпшення спроможності закладів і "розумну відбудову", – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що на цей документ покладено фундаментальні зміни, які допоможуть системі профосвіти краще реагувати на потреби ринку праці, модернізованої української економіки й навіть таких найістотніших викликів, як поточна війна.
Зокрема, йдеться про автономію закладів, нову модель фінансування, активну цифровізацію та створення нової, сучасної мережі профтехів.
Згідно з повідомленням, у рамках кожного пріоритету планується низка завдань для його швидкого й ефективного досягнення.
"Так, модернізація змісту освіти передбачає удосконалення національної системи кваліфікацій, упровадження незалежного оцінювання навчальних результатів та диджиталізація сфери, як-от розроблення великої кількості онлайн-ресурсів та розвиток цифрових навичок учнів", – стверджують у Міносвіти.
Також поліпшення інституційної спроможності закладів професійної освіти передбачає автономію закладів, тобто створення більш відкритої моделі управління профтехами з активним залученням роботодавців, громади та інших стейкхолдерів.
Крім того, планується удосконалити фінансове законодавство професійної освіти і розвиток компетенції і навичок менеджерів та педагогів профтхетів.
"Розумна відбудова" – це відновлення закладів профтехосвіти для підготовки професійних робітників, які відповідають потребам ринку праці. У межах цього напряму передбачається створити більш оптимальну та витривалішу мережу закладів профосвіти з новими навчальними просторами", – йдеться в повідомленні.