Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Діяльність індустріальних парків буде врегульована
Комітет з питань з інтеграцією з ЄС розглянув два законопроекти, які пропонують спростити створення і стимулювати діяльність індустріальних парків в Україні, повідомляє сайт ВРУ. Законопроект №4416 передбачає спрощення механізму доступу до участі в індустріальному парку, введення додаткових стимулів, таких як кредитування та державні інвестиції в інфраструктуру таких парків, щоб зменшити витрати бізнесу для початку економічної діяльності.
Комітет схвалив рішення, згідно з яким, проект не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, але вимагає укладення Антимонопольного комітету України щодо впливу на конкуренцію. Такий же висновок отримав і альтернативний проект Закону №4416-1, який, за словами авторів, також спрямований на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом впровадження стимулів в індустріальних парках.
Згідно з висновком Комітету документи:
- Проект Закону №4326 про проведення судово-психіатричної експертизи в адміністративному провадженні. Документ передбачає, що призначення судово-психіатричної експертизи без згоди особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, можливо тільки за рішенням суду, засноване на підставі достатніх даних. Проект Закону №4517 щодо врегулювання процедури складання митних декларацій на товари, відповідно до Митного кодексу ЄС. Положення проекту закону відповідають міжнародно-правовим зобов’язанням в сфері європейської інтеграції.
Проект Закону №4482 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування діяльності відокремлених підрозділів юридичної особи, утвореної відповідно до законодавства іноземної держави. Документ має на меті спрощення та прискорення процедур створення і припинення діяльності згаданих підрозділів на території України. Документ згідно з висновком Комітету який суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, але потребує доопрацювання з метою приведення у відповідність до положень Директиви 2017/1132.
Проект Закону №4351-2 про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор». Документ не суперечить праву Європейського Союзу. Ще два законопроекти, що регулюють сферу азартних ігор №4351 і №4351-1, за висновком Комітету, потребують суттєвого доопрацювання, щоб забезпечити контроль держави за цією сферою через уповноважений орган, відповідно до Директиви 2015/849 Європейського Парламенту та Ради від 20 травня 2015
Проект Закону №3356-д про обов’язковість використання рідкого біопалива в галузі транспорту. Це не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України, в той же час потребує суттєвого доопрацювання з урахуванням положень Директиви 2009/28 / ЄС.
Проект Закону №3364-1-д по сертифікації оператора системи передачі Укренерго. Пропонується встановити правові рамки для сертифікації оператора системи передачі електроенергії в Україні за моделлю відділення ISO. Комітет прийняв рішення, що проект закону не суперечить праву ЄС. У той же час, згідно з пунктом 5 Додатки ХХVII-A Угоди про асоціацію, Україна зобов’язана провести консультації з Європейською Комісією щодо сумісності законопроекту з положеннями законодавства ЄС.
Таким, який не відповідає міжнародно-правовим зобов’язанням України Комітет визнав проект Закону № 4360 щодо забезпечення належного повідомлення учасників судового процесу та направлення копій судових рішень. За оцінками Комітету, документ потребує доопрацювання з метою уникнення можливого порушення права людини на справедливий розгляд справи.