Недавні записи
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
Дефіцит електроенергії в Україні в пікові години становить до 5 ГВт – топменеджер ДТЕК
Київ. 27 січня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Дефіцит електроенергії в Україні в пікові години споживання вранці та ввечері становить до 5 ГВт, уночі це може бути до 3 ГВт, повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.
В ефірі національного телемарафону "Єдині новини" він зазначив, що відновлення генерації та мереж, імпорт електроенергії, а також звільнення від російських загарбників генерувальних підприємств України, потужність яких в окупації становить приблизно 10 ГВт, є тими способами, які дадуть змогу зменшити цей дефіцит.
"Імпорт дасть можливість заживити промислових споживачів. Він критично необхідний, щоб працювала промисловість, а люди отримували б більше електроенергії", – пояснив Сахарук.
За його словами, ДТЕК уже найближчими днями хоче збільшити постачання імпортної е/е до 600 МВт-год.
Водночас він зазначив, що потрібно майже втричі – до 2 ГВт – збільшити потужність міждержавних перетинів для імпорту, для чого вживають певних технічних заходів.
"Зараз ми не обираємо між дорогим і дешевим кіловатом, а між тим є він чи його немає", – зауважив топменеджер ДТЕК.
Водночас він зазначив, що вартість електроенергії, яку виробляють генератори, сягає 20 грн/кВт-год.
Щодо наслідків атаки 26 січня на енергосистему України, зокрема для Одеської області, Сахарук підтвердив, що через значні пошкодження там немає можливості заживити споживачів за відпрацьованими алгоритмами, як це вдалося з іншими областями.
"Області потрібно готуватися до триваліших відключень, до нестабільної роботи мережі доти, доки не буде встановлено обладнання замість пошкодженого і не буде відновлено більш-менш стабільну роботу для передачі необхідного обсягу е/е, який відповідав би графікам", – попередив енергетик.
Він зазначив, що ремонтні роботи тривають цілодобово.
Як повідомлялося, імпорт е/е в Україну йде з 15 січня. Отже, 15 січня надійшло 655 МВт-год, 20 січня – 220 МВт-год, 21 січня – 6963 МВт-год, 22 січня – 6672 МВт-год, 25 січня – 99 МВт-год, 26 січня – 3813 МВт-год. Загалом – 18 422 МВт-год.
Найактивнішим імпортером є "Д.Трейдінг". Для імпорту на 27 січня він забронював найбільшу потужність міждержавного перетину – по 450-500 МВт на всі години доби.
Загалом на аукціон із 26 січня "Укренерго" виставляє збільшену майже вдвічі потужність перетину – по 500-600 МВт залежно від години доби.