Недавні записи
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
- Особливості податкової системи Франції на кінець 2024 року – стислий аналіз 28.12.2024
- Ціни на квартири в Сербії у 2025 році: нові реалії та перспективи 28.12.2024
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
Британські вчені створили мініатюрний дрон-бабку
Група вчених з Університету Брістоля створила ефективну систему махів крилами для мініатюрних дронів, яка за своєю ефективністю перевершила роботу крилами живих комах. Такі дрони можуть використовуватися для інспекції об’єктів інфраструктури у звичайних умовах та у разі лих. І рано чи пізно такі дрони з’являться на основі запропонованої розробки.
Усі представлені до сьогодні технології польоту з маховими крилами використовують ті чи інші механічні передачі від двигунів до крил. Подібні механізми знижують ефективність рухової установки. Британська технологія вигідно відрізняється тим, що в неї немає механічної передачі – зусилля на крила передається завдяки електростатичному полю, що перемикається.
Крило-електрод розташовано між двома керуючими електродами (точніше – парою крил). Електростатичний заряд періодично створюється то на верхньому, то на нижньому електроді, що змушує заряджене з протилежним знаком крило по черзі притягуватися то до одного, то до іншого электроду. Але головне не це, а те, що зусилля, що передаються на крила, зростають завдяки переміщенню між крилами і електродами діелектричної рідини, що не має свого заряду.
Науковці назвали свою систему LAZA (liquid-amplified zipping actuator). Дрон із крилами LAZA переміщався в повітрі зі швидкістю 2,5 км/год або на 18 довжин свого корпусу за секунду, що дуже і дуже швидко. Надійність системи також виявилася високою. Крила робили до мільйона махів без будь-яких змін механічних властивостей матеріалу або ефективності.
Як завжди, підводять елементи живлення. Дрон літав на прив’язі. Маленькі та ефективні батареї – ось сьогодні головний бар’єр на шляху подібних розробок у життя.