Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Без конкуренції спорт не може існувати – Юрій Мерщій
Головний тренер національної збірної з сучасного п’ятиборства Юрій Мерщій про підсумки чемпіонату України (U17 і U19), мотивацію та здорову конкуренцію у спорті.
– Пане Юрію, сьогодні завершуються перші у новому році чемпіонати України з сучасного п’ятиборства черед юніорів та юнаків і дівчат до 15 і 17 років. Як Ви прокоментуєте результати змагань? Чи вплинув, на Вашу думку, тривалий карантин на рівень підготовки юних п’ятиборців?
-Пандемія COVID-19, як відомо, внесла значні корективи у тренувальний та змагальний процес у всьому світі. Відтак, українські спортсмени вже майже рік змушені тренуватися в у мовах карантину, який, як на мене, впливає на них дуже по-різному. Хтось виступає краще, хтось гірше. А на рівень деяких спортсменів карантин вагалі не має впливу. Отже, в спорті все як у житті.
Хотів би зазначити, ці змагання є відбірковими на чемпіонат світу, який мав відбутися в лютому цього року в Олександрії, але через карантин його перенесли на липень.
Взагалі нинішній юніорський чемпіонат вважаю вкрай важливим для наших п’ятиборців.
-Ви маєте на увазі мотиваційну складову змагань?
-Змагання різного рівня взагалі важливі для спортсменів, яким необхідно показувати результати. Власне, це є продуктом роботи спортсмена і тренера. Якщо вони не бачать цього продукту, то втрачають мотивацію. Для спорту це найгірше. Тому попри локдаун ми проводимо змагання згідно з календарем, затвердженим Міністерством молоді та спорту України, дотримуючись усіх карантинних заходів, встановлених Кабінетом Міністрів.
-За підсумками змагань серед юніорів лідирують вже відомі спортсмени: Ірина Кубрак, Ольга Клуннікова, Ірина Бойченюк, Владислав Чекан, Андрій Ковальчук. Це представники Києва, Київської області та Львова. Чи з’являються на українському спортивному небосхилі нові яскраві імена?
-Думаю потрібно дивитися не на регіон, а на особистість спортсмена. Щодо дівчат, то й цього разу лідирують Кубкак, Клуннікова та Бойченюк, все як і раніше. Натомість, серед хлопців, дійсно, з’являються нові яскраві спортсмени. Зокрема, я б назвав Руслана Мосейкіна, який на відміну від Чекана, Ковальчука, Агарушева (він, до речі, цього разу мав блискучий результат у лазер-рані) давно не виступав на такому рівні. Приємно відзначити появу нових імен, які, часом, навіть випереджають вже відомих спортсменів. Це ознака здорової конкуренції, без якої спорт не може розвиватися.