Недавні записи
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
Cпад Covid в Україні закінчився. Науковці попередили про ризик “вибухових темпів” хвороби
Скорочення кількості нових випадків захворювання на коронавірус в Україні припинилося і почалося зростання.
Поки що зростання є повільним, але, як вважають в академії наук України, незабаром воно може відбуватися “вибуховими темпами”.
“Наявні оперативні епідемічні дані дозволяють стверджувати про завершення фази спадання захворюваності на COVID-19 в Україні, – йдеться у повідомленні НАН України. – На цей момент захворюваність уже зростає в термінах тижневого порівняння, попри все ще низький її рівень, та існує загроза виникнення “вибухових темпів” такого зростання”.
У НАНУ як і раніше прогнозують, що новий спалах буде пов’язаний із поширенням штаму “Дельта”, – “як це спостерігалось у деяких країнах світу”.
Стурбованість науковців викликає те, що за останній тиждень зросли одразу три ключові епідемічні показники: кількість позитивних ПЛР-тестів, кількість нових госпіталізацій і кількість нових зареєстрованих випадків хвороби.
“Хоча вибухового зростання не спостерігається в жодному регіоні, але темпи тижневого зростання збільшувалися в останні дні, тому ймовірність пришвидшення зростання є досить високою”, – застерігають у НАНУ.
Там звертають увагу, що майже весь тижневий приріст нових випадків відбувався на півдні України, а левова його частка припадає на Одеську область.
Інші епіцентри поширення хвороби – Київ, де “високими стали темпи зростання госпіталізацій та позитивних результатів тестів”, та Сумська область, де стрімко зростає кількість госпіталізацій.
Крім того, вчені звертають увагу на зменшення віку госпіталізованих – діти та дорослі у віці 18-34 роки стали частіше потрапляти до лікарень.
За минулу добу в Україні 655 нових хворих, а 13 людей померли.