Недавні записи
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
Популярні Android-додатки з Play Маркета крадуть паролі від облікових записів Facebook
Google Play Store (Play Маркет; колишня назва – Android Market) – магазин додатків, а також ігор, книг, музики і фільмів від компанії Google, що дозволяє стороннім компаніям пропонувати власникам пристроїв з операційною системою Android встановлювати і купувати різні додатки.
Обліковий запис розробника, який дає можливість публікувати додатки, коштує $ 25. Платні додатки можуть публікувати розробники не з усіх країн.
Google Play став результатом ребрендингу порталу Android Market 6 березня 2012 року. У травні 2014 року з’явилася можливість оплати за допомогою PayPal. В кінці липня 2017 року в Play Маркеті з’явився вбудований антивірус – Google Play Protect.
Фахівці компанії «Доктор Веб», що працює у сфері інформаційної безпеки, виявили в офіційному магазині цифрового контенту Google Play Маркет кілька шкідливих додатків, які в цілому були завантажені більше 5,5 млн разів. Мова йде про троянські програми, які маскувалися під нешкідливі програми та використовувалися зловмисниками для крадіжки облікових даних користувачів соціальної мережі Facebook.
У повідомленні наголошується, що в цілому було виявлено 10 додатків згаданого типу, але на момент виявлення на платформі Play Маркет були присутні тільки 9 з них. Примітно, що деякі з виявлених додатків користувалися чималою популярністю. Наприклад, редактор зображень PIP Photo, розповсюджуваний розробником Lillians, був викачаний користувачами понад 5 млн разів, а фоторедактор Processing Photo від chikumburahamilton встановлений більше 500 тис. разів.
Інші додатки менш популярні, але і серед них є продукти, викачані більше 100 тис. разів. Мова йде про додатки App Lock Keep (50 тис. завантажень), Sheralaw Rence (10 тис. завантажень), App Lock Manager (5 тис. завантажень), Rubbish Cleaner (100 тис. завантажень), Horoscope Daily (100 тис. завантажень) , Inwell Fitness (100 тис. завантажень) і HscopeDaily mono (1 тис. завантажень).
Фахівці з «Доктор Веб» повідомили Google про виявлення шкідливого програмного забезпечення на платформі Play Маркет. Очевидно, що найближчим часом ці додатки будуть видалені з магазину. Однак вони будуть продовжувати поширюватися через сторонні сервіси, тому користувачам варто бути уважними при скачуванні будь-яких додатків з неофіційних джерел.