Недавні записи
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
6 способів зміцнити авторитет бренду через контент-маркетинг
З чим у вас асоціюється слово «бренд»? Напевно на думку спадають якісь відомі всьому світу компанії – Adidas, L`Oreal, Chanel та інші подібні. Але якщо просто перевести brand з англійської, то отримаємо «торгову марку». Тобто якась китайська маловідома фірма – теж бренд, але брендовими речами ми зазвичай називаємо зовсім не азіатський ширвжиток, а товари преміум-категорії. Чому так? Тому що ці торгові марки зуміли завоювати авторитет і визнання споживачів. Звичайно, ключове значення мають якість і сервіс, але без належного маркетингу це все залишається за зачиненими дверима.
Як молодій фірмі стати авторитетом якщо не на світовому ринку, то хоча б для своєї аудиторії? У цій статті розповімо про «стовпи», на яких будується контент-маркетинг. А він – ваш вірний помічник у побудові авторитетності бренду.
Пошукове просування в тандемі з контент-маркетингом
Уявіть, ваш потенційний клієнт шукає потрібний товар або відповідь на питання, але бачить контент конкурентів. І йде до них. А все через те, що ви не займалися SEO.
Чому ще треба бути присутнім в органічній видачі і дуже бажано – в топі? Коли користувач бачить сайт на перших рядках, градус довіри автоматично зростає: адже люди щось роблять, щоб зайняти топ, їм це важливо. Ставлення до компанії поліпшується, і шанс конверсії підвищується.
А ще люди ліниві: вони не хочуть перегортати вниз і довго щось шукати, їм простіше купити на першому-ліпшому сайті, якщо все влаштовує. Ваше завдання – «попастися» їм і запропонувати вигідні умови.
Для цього займіться пошуковим просуванням – самі або зверніться в агентство.
Важливо: просувайтеся не тільки за комерційними, а й за інформаційними запитами. Наприклад, у вас магазин взуття чи одягу. Як таких єдиних стандартів зараз немає, кожен виробник може писати свої розміри, а тому покупка таких товарів онлайн викликає певні труднощі. Додайте у себе на сторінці таблицю з точними розмірами і ведіть людей туди: вони і знайдуть те, що шукали, і, можливо, куплять саме у вас.
Як зрозуміти, про що писати? Проводьте дослідження запитів спеціальними інструментами, походіть по соціальним мережам і формам, поспостерігайте, що цікавить аудиторію. Зробіть аналіз конкурентів: про що пишуть вони, які сторінки збирають найбільше трафіку? На основі цього розробляйте контент-стратегію і пишіть.
Діалог з аудиторією
Плавно випливає з попереднього пункту. Досліджуйте майданчики, на яких спілкується ваша аудиторія, і вступайте в діалог. Давайте слушні поради, зробіть розділ FAQ на сайті, пишіть актуальні для потенційних клієнтів статті на їх мові, словом, станьте ресурсом, що заслуговує на довіру, у якого завжди є відповіді на питання.
Проведення досліджень і публікація звітів
Причому не тільки на своєму сайті, але і в ЗМІ.
Що досліджувати? Все залежить від ніші – від того, як змінилася мода за останні 50 років, до купівельних інтересів різних вікових груп. Тематика повинна стосуватися вашого бізнесу, але може бути досить широкою.
Немає часу або бажання проводити дослідження самостійно? Пошукайте, хто займається тим же, і запустіть спільний проект. Зусиль менше, але інфопривід все одно є.
Що вам це дасть? Дослідження проводять серйозні бренди, ви ж таким хочете стати в очах аудиторії? Крім того, публікація звітів на сторонніх майданчиках – це нарощування маси, що теж корисно.
Експерти інхауси
Особистий бренд може означати багато для бренду корпоративного. Згадайте того ж Стіва Джобса або Білла Гейтса – вони доклали чимало зусиль для просування своїх компаній. Навіть якщо у вас немає корпорації, а всього лише мікробізнес, ростити «внутрішніх» експертів можна і потрібно. Виберіть одного або декількох співробітників, які хочуть і вміють ділитися знаннями з аудиторією, і зробіть з них медійних персон. Це можуть бути виступи на профільних заходах, написання статей в блог і для сторонніх майданчиків, активність в соціальних мережах. Інакше кажучи, своїм авторитетом ваші експерти будуть просувати компанію і представляти її.
Важливо: базове правило – регулярність. Ім’я експерта повинно бути на слуху у аудиторії, а тому публікація пари статей в рік і виступ на одній конференції – це катастрофічно мало. У людини має бути щире бажання просувати компанію через особистий бренд, вона повинна приділяти цьому багато часу.
Докази експертності
Їх існують десятки типів – від відгуків на сайті до оглядів і обговорення в соціальних мережах. Ваше завдання – виділити найбільш важливі, опрацювати і знайти оптимальне місце для розміщення.
Мета цього – продемонструвати аудиторії цінність своїх продуктів або послуг через досвід інших людей. Така тактика працює набагато краще, ніж хвалебні оди самим собі, адже користувачі довіряють думці інших, таких же, як вони, людей, а не безпосередньо компанії.
Що можна реалізувати на сайті:
Блок «Нам довіряють». Або «З нами працюють» – як завгодно залежно від специфіки. Якщо серед ваших клієнтів є авторитетні і відомі компанії, не мовчіть про це. Покажіть, що навіть вони вибирають вас – адже це щось значить.
Відгуки клієнтів. Звичайно, вони повинні бути хорошими, але писати фейки не потрібно. Завжди просіть ділитися думкою про співпрацю з вами, запропонуйте невеликий бонус в обмін на відгук – самі користувачі неохоче пишуть позитивні коментарі. Важливо, щоб всі відгуки були реальними, інакше довіру до компанії буде втрачено.
А якщо говорять погано? І так буває, в такому випадку проаналізуйте, що робите не так, отримайте зворотний зв’язок від клієнтів (можна попросити їх заповнити анкету), опрацюйте сервіс і тільки потім збирайте відгуки. Так, поліпшення якості послуг – це час і гроші, але ви ж хочете хорошу репутацію?
Розділ «Ми в ЗМІ». Пишете статті для сторонніх майданчиків? Може, самі автори згадують вас у своїх публікаціях? Обов’язково розкажіть про це на сайті.
Це не все. Залежно від специфіки бізнесу ви можете придумати свої способи і реалізувати їх.
Колаборації з іншими брендами
Є на прикметі інші компанії, з якими збігаються цінності і цільова аудиторія? Вони відомі і вже завоювали авторитет? Пора співпрацювати!
Чим корисні такі тандеми:
• розширюєте цільову аудиторію;
• показуєте користувачам, що вам теж можна довіряти;
• отримуєте цікавий досвід.
Як це зробити і де шукати компанії для колаборації? Знову-таки, все залежить від ніші. Наприклад, ви робите послуги клінінгу. В роботі користуєтеся конкретними миючими засобами та технікою. В такому випадку можна зв’язатися з виробниками і розробити спільну кампанію.
Інший приклад: ви робите гарний посуд на замовлення або взагалі ручної роботи. Можна зв’язатися з власниками місцевих ресторанів або пивоварень і запропонувати співпрацю – рекламну акцію, переможець якої отримує напій і ексклюзивний кухоль. Всі три сторони у виграші.
Якщо цікавить безпосередньо тематична історія, можна робити спільні дослідження і аналіз, а результати представляти у вигляді статей.
Розкриття секретів
Кожен мисливець-покупець бажає знати … Ні, не про фазанів, а про те, що відбувається всередині компанії, як організовані виробничі процеси, як підходять до клієнтського сервісу та ін. Так, це цікаво не всім поголовно, але подібна відкритість і відвертість однозначно грає в плюс репутації.
Розкривати всі секрети ми вас не закликаємо, це і не потрібно. Подумайте, яка інформація була б особливо цінною для цільової аудиторії, і дайте її. Це зміцнить довіру до бренду, покаже вас як експерта.
Наприклад, якщо ви надаєте послуги з просування в інтернеті, можна написати кейс і детально розповісти, які проблеми були у проекту, як їх вирішували, які стратегії розробили, що було корисним, де стався провал і ін. Головне, щоб в кейсі була практична цінність для читачів.
Працювали над проектом, але результати вийшли негативними? Антикейси теж мають право на життя, до того ж їх читають набагато охочіше, ніж історії успіху. Користь очевидна: ви застерігає інших від таких же помилок, діліться отриманим досвідом, розповідайте, як уникнути прикрих промахів.
Зробили щось круте для власного просування? Розкажіть про це, нехай аудиторія порадіє разом з вами. Зрозуміло, попередньо подумайте, якою інформацією можна ділитися, а яка залишається комерційною таємницею.
Висновки
Контент залишається основним інструментом комунікації з цільовою аудиторією, і використовувати його в маркетингових цілях – обов’язково. Причому він може бути в різних форматах: статті, подкасти, відео, інфографіка – тестуйте, що заходить користувачам найкраще.
Якісний і інформативний контент – спосіб продемонструвати свої знання, навчити користувачів чогось, дати їм відповіді на питання. А це автоматично тягне за собою підвищення довіри до бренду та зростання його авторитету. Крім того, активні публікації і згадки компанії в інтернеті просувають ваш сайт в пошуку. Тому інвестуйте в хороший контент, нарощуйте експертизу і стаєте лідерами в своїй області!