FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Квітень
2021

Логістичний підхід до питання розподілу вантажів у складських приміщеннях

Прокопенко Анжеліка
(Маріуполь, Україна)
ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА ТА УПРАВЛІННЯ
(Логістика)
ЛОГІСТИЧНИЙ ПІДХІД ДО ПИТАННЯ РОЗПОДІЛУ ВАНТАЖІВ У СКЛАДСЬКИХ ПРИМІЩЕННЯХ
Склад — це спеціалізоване приміщення для приймання, обробки, складування та розподілу вантажів. Навіть сучасні складські споруди великого об’єму потребують розумного управління.
Складська логістика (СЛ) — техніка управління товарними запасами підприємства, їхній облік і розумний розподіл. Це складова частина процесу доставки вантажу до споживача, тому вона тісно пов’язана з транспортною логістикою.
Переходимо до конкретних етапів складування.:
Етап 1. Розраховуємо кількість складів.
Професійна організація складської справи передбачає підготовку потрібної кількості приміщень залежно від виду та обсягу товару. Якщо площі буде недостатньо, зростуть транспортні витрати, та й умови зберігання будуть віддалені від ідеальних.
Етап 2. Визначаємо розташування складу.
Від місця розташування складу багато в чому залежить його рентабельність. Вдалий вибір місця знижує витрати на транспортування.
Ідеальний варіант — розташування поруч із підприємством, але це не завжди технічно можливо.
Також бажано, щоб було кілька взаємозамінних маршрутів до складу і до місць доставки товару.
Етап 3. Закуповуємо обладнання для складу.
Сучасне і нове високотехнологічне обладнання по замовчуванню коштує дорожче, аніж яке вже було у вжитку, але воно окупає витрати, якщо склад використовується на постійній основі.
Етап 4. Розробляємо системи складування.
Попередня розробка системи істотно зменшує витрати підприємства. Заздалегідь розробивши технологію розміщення і розподілу продукції, ви скорочуєте час на подібні операції у майбутньому.
Етап 5. Підбираємо штат.
Укомплектований професійними виконавцями штат — гарантія стабільної і продуктивної роботи складу. Якщо керівник буде постійно зайнятий організацією та контролем роботи персоналу, йому ніколи буде займатися своїми прямими обов’язками — управлінням.
Етап 6. Здійснюємо контроль.
Контроль і аналіз логістики — найважливіший етап процесу.
Не існує досконалих систем управління, тому час від часу необхідно перевіряти рентабельність і швидкодію складської логістики. Вчасно внесені невеликі корективи позбавлять компанію від дорогих реорганізацій у майбутньому.
Отже, складська логістика — це ефективний облік, надійне зберігання і продуманий розподіл продукції на складі. Оптимізація системи логістики сприяє розвиткові компанії і підвищує прибутковість бізнесу.
У низці випадків логістику вигідніше й безпечніше передати на аутсорсинг професійної компанії. Але позитивний результат від такого рішення повністю залежатиме від правильного вибору постачальника послуг.
Література:
1. Єдина транспортна система/ Под ред. В.Г. Галабуради. – М.: Транспорт, 2016.
2. «Загальний курс транспорту» В.Е. Парунакян. Маріуполь 2000 135 стр.
Науковий керівник: викладач кваліфікаційної категорії «Спеціаліст першої категорії» Сафронова Олена Віталіївна

 

NEXT