Недавні записи
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
- Особливості податкової системи Франції на кінець 2024 року – стислий аналіз 28.12.2024
- Ціни на квартири в Сербії у 2025 році: нові реалії та перспективи 28.12.2024
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
Пекін критикує рішення Японії посилити контроль за експортом обладнання для виробництва мікросхем
Брюссель. 31 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Рішення Японії щодо посилення контролю за експортом обладнання для виробництва мікросхем вплине на міжнародну торгівлю, заявила в п’ятницю представник МЗС КНР Мао Нін.
“Політизація торгівлі та її використання як зброя штучно дестабілізує глобальне виробництво та ланцюжки поставок”, – передають західні ЗМІ її слова.
Вона зазначила, що японська влада хоча “і шкодить іншим, але водночас шкодить і сама собі”.
Раніше “Кіодо” повідомило, що японський уряд вирішив посилити контроль за експортом апаратури для виробництва мікросхем.
Очікується, що новий режим експортного контролю набуде чинності у липні. Згідно з планами, Мінторг Японії внесе зміни до низки регулювальних документів для розширення списку обладнання, для експорту якого потрібен особливий дозвіл.
Загалом у списку такої продукції 23 товари, зокрема для літографії – сукупності технологічних операцій для виготовлення напівпровідникових приладів та мікросхем.
7 жовтня Мінторг США заборонив продаж Китаю найсучасніших чипів, а також обладнання, комплектувальних та програмного забезпечення для їх виробництва, причому особливу увагу приділили технологіям, пов’язаним зі штучним інтелектом та з потенційним військовим застосуванням.
Японська Tokyo Electron Ltd і нідерландська ASML Holding є двома найважливішими постачальниками продукції, які потрібні США для ефективного застосування санкцій проти Китаю. На думку аналітиків, із урахуванням цих компаній, а також обмежень на відповідні постачання від американських компаній Applied Materials, Inc., Lam Research Corporation та KLA Corporation, китайським фірмам буде дуже важко виробляти найсучасніші мікросхеми.