Недавні записи
- Експерт проаналізував перспективи видобутку корисних копалин в Україні після підписання угоди зі США 11.05.2025
- Ставлення українців до Великої Британії: високий рівень довіри і вдячності — результати соцопитування 11.05.2025
- Ставлення українців до Мексики: переважає нейтралітет, але позитиву більше, ніж негативу 11.05.2025
- Медична група ADONIS відкрила ендокринологічний центр у столиці України 11.05.2025
- ТПП: релокація бізнесу стала викликом і можливістю — президент ТПП України Чижиков 06.05.2025
Трейдери поки що не бачать зниження експорту нафти з РФ, занепокоєні низьким приростом видобутку в США
Київ. 7 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – План Росії щодо скорочення видобутку нафти в березні на 500 тис. барелів на добу поки що не впливає на експорт, передає агентство Bloomberg слова глави швейцарського сировинного трейдера Gunvor Group Торбйорна Торнквіста.
“Плани з експорту вказують, ймовірно, на більш-менш однаковий експорт”, – сказав він, зазначивши, що “можливо, трохи більше (експортується – ІФ-У) нафтопродуктів”.
За словами Торнквіста, поки що Gunvor не спостерігає якихось серйозних збоїв у постачаннях дизельного пального з Росії через нові санкції проти країни. Він оцінює так званий сірий флот нафтових танкерів Росії у 300-400 суден.
Як зазначив Торнквіст, 2022 рік був “дуже хорошим” для Gunvor, і, хоча умови торгівлі змінилися, “ми все ще чекаємо на хороший рік (2023-й – ІФ-У)”.
Bloomberg також передає слова керівника нафтового підрозділу іншого трейдера – Trafigura – Бена Лакока (Ben Luckock), який оцінює “сірий флот” для перевезення нафти і нафтопродуктів з Росії у 600-650 танкерів.
Він сказав також, що слабший, ніж очікувалося, видобуток нафти в США викликає деяку стурбованість. “Нас не вразило зростання виробництва в США”, – сказав Лакок, зазначивши, що наявна нестача інвестицій створить проблеми в майбутньому.
Своєю чергою глава однієї з компаній США, що видобувають сланцеву нафту, Pioneer Natural Resources Co. Скотт Шеффельд (Scott Sheffield) заявив, що виробництво сланцевої нафти в Пермському басейні протягом п’яти-шести років сягне свого піку, оскільки найкращі території для буріння і гідророзриву пласта вже використані.
За його словами, нафтовий сектор, як і раніше, має проблеми з пошуком нових інвесторів, і ціни на нафту мають бути стабільними протягом тривалого періоду, перш ніж нові акціонери підтримають додатковий видобуток.
Зі свого боку керівник американської нафтовидобувної Occidental Petroleum (Oxy) Вікі Голлуб (Vicki Hollub) вважає, що її компанія, скоріше, енергетична, ніж компанія, орієнтована виключно на нафту. За її словами, для електрифікації нафтовидобутку потрібно набагато більше сонячних і промислових батарей, але для цього потрібні нові технології.
Голлуб сказала, що Oxy могла б інвестувати в деякі нові технології і розглядала варіанти в ядерній енергетиці, включно з модульними реакторами. За її словами, компанія також розглядає можливість вилучення літію з соляних розчинів. Глава Oxy сказала також, що NET Power, яка будує енергогенеруючі потужності для Oxy, використовує вуглекислий газ, що уловлюється з природного газу, і це “трансформує галузь”, тому що енергогенерацію можна буде встановити скрізь, де є газ.
Голова одного з найбільших виробників нафти з нафтових пісків Канади – Cenovus Energy – Алекс Пурбакс (Alex Pourbaix) вважає, що уряду країни потрібно ухвалити закон, аналогічний до закону США – Акт про зниження інфляції (IRA), якщо він хоче досягати кліматичних цілей та залишатися конкурентоспроможним.
Він зазначив, що інвестиційний податковий кредит, впроваджений у Канаді, покриває лише 15% витрат нафтової галузі на уловлювання вуглецю до 2050 року, тоді як IRA покривав би дві третини витрат.
Глава компанії попередив, що якщо уряд Канади не допоможе галузі, то втратить конкурентоспроможність порівняно з південним сусідом. “Ми просто побачимо, що капітал втече з країни до США, де створено привабливий механізм для компаній зі зниження викидів”, – наголосив Пурбакс.
Bloomberg зазначає також, що на полях конференції у США генсек ОПЕК Хайтам аль-Гайс обговорив із американськими виробниками сланцевої нафти – Occidental Petroleum, Pioneer Natural Resources, Devon Energy, Hess Corp. і Diamondback Energy – побоювання щодо пропозиції нафти на світовому ринку.
Як заявив глава Devon Energy Річард Манкріф, “наразі не так багато вільних потужностей (для виробництва нафти – ІФ-У), і це проблема”. Він сказав також: “Ніхто не контролює ринок. Тому кожна компанія має робити те, що вважає найкращим”.