Недавні записи
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
Кабмін пропонує ВР дозволити реєструвати акти цивільного стану українців з окупованих територій без звернення до суду
Київ. 24 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді дозволити реєструвати акти цивільного стану українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях України (ТОТ), без звернення до суду.
“Сьогодні Кабмін підтримав законодавчу ініціативу Мін’юсту та Мінреінтеграції, яка пропонує запровадити позасудову (адміністративну) процедуру державної реєстрації актів цивільного стану, що відбулися на тимчасово окупованих територіях. Тобто народження, шлюб, розлучення чи смерть на ТОТ можна буде зареєструвати без звернення до суду”, – ідеться в повідомленні пресслужби Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Також законопроєкт містить низку норм, які загалом спрощують для громадян реєстрацію актів цивільного стану.
“Після схвалення законопроєкту парламентом українці зможуть звернутися до органів державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) із документами, виданими окупаційними адміністраціями або медичними закладами, розташованими на ТОТ, і отримати взамін українське свідоцтво”, – йдеться в повідомленні.
У міністерстві наголошують, що це жодним чином не означатиме визнання правомірності тимчасової окупації й цілком відповідає міжнародним стандартам, сформульованим Міжнародним судом ООН та Європейським судом з прав людини.
“Цей крок є одним з елементів деокупації, адже після звільнення територій фактична реальність, де люди впродовж дев’яти років народжувалися, одружувалися, розлучалися і помирали, має відповідати юридичній реальності в державних реєстрах”, – заявляють у Мінреінтеграції.