Недавні записи
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
- Особливості податкової системи Франції на кінець 2024 року – стислий аналіз 28.12.2024
- Ціни на квартири в Сербії у 2025 році: нові реалії та перспективи 28.12.2024
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
У Ватикані розпочалося прощання з Папою Римським на спочинку Бенедиктом XVI
Київ. 2 січня. ІНТЕФАКС-УКРАЇНА – У Ватикані розпочалася церемонія прощання з Папою Римським на спочинку Бенедиктом XVI (Йозефом Ратцінгером), який помер 31 грудня у віці 95 років, передають італійські ЗМІ.
Рано-вранці в понеділок, ще до світанку, тисячі людей вишикувалися на площі Святого Петра в довгі черги, щоб засвідчити повагу та вшанувати колишнього понтифіка. Тіло спочилого Бенедикта XVI розміщено в соборі Святого Петра, у центрі базиліки.
Похорон відбудеться в четвер, 5 січня, його проведе Папа Римський Франциск. Протягом трьох днів до похорону охочі зможуть попрощатися з Бенедиктом XVI у базиліці. Працівники служби безпеки вважають, що лише першого дня церемонії з покійним колишнім Папою Римським попрощаються щонайменше 25 тис. осіб.
Бенедикт XVI обіймав папський престол з 2005 до 2013 року. Він став 265-м за рахунком Папою Римським. У лютому 2013 року він офіційно склав із себе повноваження глави Римської католицької церкви. Зрікшись престолу, Бенедикт XVI прийняв рішення вести ізольований спосіб життя, не брати участі в управлінні церквою і повністю присвятити свій час молитві та роздумам.
Він пояснював своє рішення тим, що йому бракує сил, щоб ефективно керувати Католицькою церквою. Після зречення мешкав у монастирі у Ватиканських садах.
Йозеф Ратцінгер після Другої світової війни вступив до Вищої школи філософії та богослов’я в Німеччині, потім навчався в Мюнхенському університеті. На священика його висвятили 1951 року, на єпископа – 1977 року.
Він активно вивчав філософію та теологію, а також викладав їх, зокрема, у Мюнстерському університеті, Тюбінгенському університеті. Володів кількома іноземними мовами.
Римську католицьку церкву після зречення Бенедикта XVI очолив аргентинець Хорхе Бергольо, який після обрання Папою Римським узяв собі ім’я Франциск.