Недавні записи
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
- Особливості податкової системи Франції на кінець 2024 року – стислий аналіз 28.12.2024
- Ціни на квартири в Сербії у 2025 році: нові реалії та перспективи 28.12.2024
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
Українці зберігають стійкість та відкидають можливість територіальних поступок – опитування
Київ. 2 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Громадяни України в переважній більшості не готові на жодні територіальні поступки задля досягнення миру та збереження незалежності.
Як свідчать результати проведеного 4-27 грудня 2022 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) всеукраїнського опитування громадської думки методом телефонних інтерв’ю (було опитано 2005 респондентів), 85% опитаних вважають неприпустимими жодні територіальні поступки. Лише 8% вважають, що для досягнення миру та збереження незалежності можна відмовитись від деяких територій.
У вересні минулого року під час аналогічного дослідження вважали поступки неприпустимими 87%, але різниця з поточним показником – у межах статистичної похибки, тобто фактично змін не відбулося. Також у вересні стільки ж, скільки і зараз (8%) виступали за переговори та готові були відмовитися від певних територій. Водночас зараз частка тих, хто не підтримує територіальні поступки, трохи, але вища за показник станом на травень 2022 року.
У регіональному вимірі в усіх регіонах України абсолютна більшість населення проти будь-яких територіальних поступок, повідомляє КМІС. Навіть серед жителів сходу, де наразі тривають інтенсивні бої, 80% проти поступок (готові на поступки – лише 9%), а серед жителів півдня – 82% проти поступок (готові – лише 10%). Порівняно з вереснем у всіх регіонах ситуація більш-менш стабільна.
У розрізі основних лінгвістичних категорій населення і серед україномовних, і двомовних, і російськомовних українців (респондентів, які належать до українців за національністю) абсолютна більшість проти будь-яких поступок.
Коментуючи результати опитування, заступник директора КМІС Антон Грушецький сказав: "Українці після 10 місяців виснажливої та жорстокої війни зберігають стійкість та відкидають наратив "потреби територіальних поступок для умиротворення агресора". З жовтня і донині Росія здійснює регулярні атаки на українську енергетичну інфраструктуру, залишаючи мільйони українців без світла, тепла і води. Очевидною метою є терор населення та створення ситуації внутрішньої напруги для тиску на військово-політичне керівництво країни. Проте аналіз суспільних настроїв у динаміці свідчить про те, що всі ці численні атаки ніяк не вплинули на готовність українців іти на компроміси".
Джерело: https://kiis.com.ua/?lang=rus&cat=reports&id=1167&page=1&fbclid=IwAR0Ey-G-aGDHwo_LGNmJmsMdfeFMovxHtz0AUB3vsJyCGP0zc-NZJO9R9rE