Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Клієнти Райффайзен Банку з серпня до листопада відкрили депозити під купівлю валюти на $125 млн і EUR17 млн, зростання ставок валютних депозитів малоймовірне – голова правління
Київ. 21 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Райффайзен Банк (Київ) констатує значне збільшення купівлі населенням валюти у Raiffeisen Online на депозит за рахунок безготівкової гривні після того, як Нацбанк наприкінці липня дозволив таку можливість: за серпень-листопад відкрито 78 тис. депозитів у доларах на $125 млн та 8 тис. євро на EUR17 млн.
"Ми помітили суттєве їхнє зростання після того, як НБУ дозволив купувати безготівкову валюту спочатку на суму 50 тис. грн, а тепер на 100 тис. грн на місяць для розміщення на тримісячних депозитах. Райф – один із перших банків, які це технічно впровадили", – сказав голова правління банку Олександр Писарук в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".
За його словами, після цих трьох місяців деякі клієнти знімають і конвертують безготівкову валюту, але значна кількість людей залишають кошти, і банк має фактичне зростання обсягів валютних депозитів.
Банкір пояснив близькі до нуля ставки за цими депозитами тим, що клієнти вже мають дохід за ними через курс обміну, які значно кращі за готівку.
"Крім того, у нас у Райффайзен Банку надмірна ліквідність за всіма валютами – і іноземній, і гривнях", – додав Писарук.
За його словами, клієнтам не варто розраховувати на зростання ставок за валютними депозитами аналогічним до зростання ставок на західних ринках.
"До підвищення ставок в Америці та Європі ці депозити для банків були збитковими, зокрема, за рахунок правил відрахування обов’язкових резервів за валютними пасивами. Фактично, коли ставки почали підніматися – більше в Америці, менше в Європі – вони нарешті перекрили банкам збитки "Якщо НБУ змінить регулювання, щоб не резервувати так сильно валютні пасиви, можливо ситуація зміниться. Але з погляду НБУ головною ідеєю цього регулювання була дедоларизація економіки, тому навряд чи вони так чинитимуть", – зазначив глава Райффайзен Банку.
Він уточнив, що банк не купує валютних ОВДП.
Коментуючи нову ідею Нацбанку з гривневим депозитом, дохідність якого прив’язана до офіційного курсу, Писарук пояснив його меншу популярність у банків зі збитковістю для них цього продукту.
"Ми намагаємося з’ясувати, на яких умовах ми можемо його пропонувати. Ми сформуємо свою позицію і обговорюватимемо з регулятором", – додав він.
У повному обсязі першу частину інтерв’ю голови правління Райффайзен Банку Олександра Писарука читайте невдовзі на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" www.interfax.com.ua