Недавні записи
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
Переговори країн ЄС щодо визначення ліміту цін на нафту з РФ затягуються
Брюссель. 24 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Країнам ЄС поки що не вдалося дійти єдиної позиції на переговорах щодо встановлення конкретної стелі цін на російську нафту, повідомляє Bloomberg із посиланням на неназваних осіб, ознайомлених із ситуацією.
"Переговори між країнами ЄС про те, де саме встановити запропонований G7 ліміт ціни на російську нафту, у середу ввечері зупинилися через обговорення деталей", – зазначає агентство.
За даними Bloomberg, Єврокомісія запропонувала рівень ціни $65 за барель, проте Польща і країни Балтії вважали його занадто високим. У свою чергу такі країни з потужною індустрією морських перевезень, як Греція та Мальта, не хочуть стелі цін нижче за $70.
При цьому постпреди країн ЄС продовжать переговори у середу. У разі відсутності домовленостей, вони можуть знову зібратися для дискусій уже в четвер. Для затвердження стелі цін на російську нафту потрібна згода всіх країн ЄС, нагадує Bloomberg.
Напередодні The Wall Street Journal із посиланням на свої джерела повідомляло, що США та союзні їм країни планували 23 листопада домовитися про стелю цін на нафту РФ не вище ніж $60-70 за барель.
Пізніше міністерство фінансів США розповсюдило документ, в якому міститься посібник з реалізації політики обмеження цін на нафту російського походження. У тексті наголошувалося, що США, а також країни G7, ЄС та Австралія сформували "коаліцію з обмеження цін" і домовилися "проводити політику щодо широкого спектру послуг, пов’язаних із морським транспортуванням сирої нафти та нафтопродуктів російського походження". Мінфін зазначив, що граничну ціну на російську нафту буде встановлено після вивчення технічних аспектів, проведеного коаліцією з обмеження цін.
Однак для низки країн ЄС та Японії передбачено послаблення у реалізації запровадження стелі цін на російську нафту.
У документі також ішлося, що Вашингтон очікує оголошення граничної ціни на російську нафту "найближчим часом".
Учасники ринку зазначали, що незрозуміло, як працюватиме механізм, а також вважають його надлишковим, оскільки російська нафта і так продається із сильним дисконтом до Brent – близько $20-30 за барель.