Недавні записи
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
Заходи до Дня Гідності та Свободи у 2022 році відбудуться під гаслом "Вистояли на Майдані – переможемо у війні"
Київ. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – В Україні заходи до Дня Гідності та Свободи у 2022 році відбудуться під гаслом "Вистояли на Майдані – переможемо у війні".
"Мене надзвичайно тішить, що у програмі є все, що ми мали робити у мирний час. Можливо, деякі заходи трошки трансформувалися, але залишається майже повний спектр, а це означає, що ми маємо бажання реалізовувати такі речі навіть у цих умовах. Це багато про що свідчить", – сказала заступниця міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва на пресконференції у понеділок.
За її словами, серед іншого, програма заходів передбачає: публічні дискусії, науковий форум, виставковий проєкт.
У свою чергу генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло розповів, що програма враховує всі нюанси нинішньої ситуації, зокрема і повітряні тривоги, і те, що частина традиційних учасників заходів сьогодні перебуває на фронті.
"Ключова теза цього року: "Революція Гідності – це перший переможний бій цієї війни". Ми пропонуємо гасло, соціальну кампанію, вона дуже локанічна: "Вистояли на Майдані – переможемо у війні", – сказав він.
Наголошується, що для підтримки кампанії Міністерство культури готує проморолик.
Окрім того, Музей Революції Гідності закликає українців продовжувати флешмоб "Бути гідним" – ділиться враженнями та спогадами у новому контексті.
План заходів до Дня Гідності та Свободи передбачає: публічну дискусію "Майдан, війна, свобода: еволюція громадського спротиву" (15 листопада); 16 листопада відкриється виставка "Щоденник екстреміста" у Галереї протестного мистецтва; 17-18 листопада відбудеться науковий форум Музею Майдану "Революція Гідності: на шляху до історії"; 19 та 26 листопада відбуватимуться екскурсії "Місцями Революції Гідності".
Що стосується безпосередньо 21 листопада, то вранці на Алеї Героїв Небесної сотні відбудеться молебень, а також Музей Майдану організує виставку "Війна за ідентичність", відбудуться кураторські екскурсії, а також панельні тематичні дискусії.
Крім того, о 17:00 на Алеї Героїв Небесної сотні пройде традиційне покладання квітів та запалення лампадок, а орієнтовно о 18:00 покладання квітів відбудеться біля Стіни пам’яті на Михайлівській площі.
День Гідності та Свободи відзначають в Україні щороку 21 листопада.