Недавні записи
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
В Україні створено інструмент, який дозволяє відслідковувати зміну риторики роспропагандистів
За його допомогою можна відстежувати настрої прокремлівських пропагандистів у ЗМІ та соціальних мережах: як вони змінюються в залежності від ситуацій на військовому, інформаційному та дипломатичному фронтах.
В Україні створено інструмент, який дозволяє відслідковувати російську пропаганду та її динаміку за ключовими словами. Цінність проєкту в тому, що новостворений інструмент дозволяє постійно відслідковувати як появу нових ресурсів, які можуть мати ознаки пропагандистських, так і аналізувати пошукову видачу по будь-якому сайті чи загалом в google. А за інтенсивністю використання ключових слів можна зробити висновки про те, до чого генератори пропаганди в той чи інший момент готують свою аудиторію, тобто можна відслідковувати настрої російської влади та навіть мати певне підґрунтя для прогнозів.
Є ще й непублічна частина інструменту, яка дозволяє в тому числі вивантажити всі тексти всіх публікацій по будь-якому ключовому слову в будь-який період, що корисно для більш глибокої аналітики змісту російської пропаганди, в тому числі – автоматизованої аналітики.
Інструмент буде корисний для використання широкому колу аудиторії. Журналісти, блогери, громадські діячі зможуть використовувати зібрані дані в інформаційних матеріалах та аналітичних документах. Своєю чергою, уповноважені державні органи, можуть використовувати інформацію в тому числі для побудови ефективної української інформаційної стратегії задля протидії ворогові.
“Цю базу можна аналізувати, досліджувати під різними кутами, виявляти джерела поширення, а також слідувати за динамікою. Головне, що це відбуватиметься автоматично і постійно. Таким чином, ця база буде цікавою як для державних установ з метою формування інформаційної політики держави, так і для журналістів, які будуть використовувати ці дані у своїх публікаціях та телевізійних сюжетах ”, – зазначив Голова ГО Гідно Олександр Волошин і додав:
“Аналіз російської пропаганди наразі дуже важливий для нашої держави, оскільки розуміння того, яким чином діє ворог, дозволяє нам вибудовувати ефективну стратегію інформаційної політики в умовах війни. Тому подібні дані становлять інтерес для наших органів державної влади. Наразі ми співпрацюємо з державними установами і надаємо наші дані, які можуть використовуватись в якості джерела для більш глибокого подальшого аналізу. Таким чином, співпраця державних інститутів та громадянського суспільства посилює здатність держави до захисту у ситуації збройної агресії“.
Перейти на дашборд інструменту та самостійно працювати з даними можна за цим посиланням.
Приклади використання інструменту наведено за посиланням.
Інструмент створюється ГО “Гідно” в межах проекту “Моніторинг кремлівських наративів та пропаганди в українських ЗМІ, соціальних мережах та у публічних виступах осіб. Фаза 1” та фінансується за проектом «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу”.