Недавні записи
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
- Особливості податкової системи Франції на кінець 2024 року – стислий аналіз 28.12.2024
- Ціни на квартири в Сербії у 2025 році: нові реалії та перспективи 28.12.2024
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
AliExpress потрапив до списку піратських магазинів у США
Торгове представництво США (USTR) додало платформу обміну повідомленнями WeChat та торговий онлайн-майданчик AliExpress до списку піратських ринків, які сприяють розповсюдженню підробленої продукції. Про це пише видання Bloomberg із посиланням на заяву відомства, опубліковану цього тижня.
У повідомленні USTR сказано, що WeChat, який належить Tencent Holdings Ltd., та AliExpress, що належить Alibaba Group Holding Ltd., є «двома великими онлайн-ринками Китаю, які сприяють поширенню підробленої продукції».
Вперше американське відомство опублікувало список піратських ринків у 2011 році з метою підвищення обізнаності громадськості та допомоги зацікавленим сторонам у захисті прав на інтелектуальну власність. За підсумками 2021 року до списку USTR потрапили 42 онлайн-платформи та 35 фізичних ринків, які, на думку представників відомства, беруть безпосередню участь або сприяють підробленню продукції різних товарних знаків, а також порушують авторські права.
За словами Роберта Холлімана (Robert Holleyman), який курирував список піратських ринків при президентові Бараку Обамі (Barack Obama), список виявився корисним інструментом, який допоміг змусити великі компанії приділяти більше уваги боротьбі з піратством та контрафактом на своїх платформах. В даний час до списку піратських ринків включені інші китайські платформи, в тому числі один з найбільших онлайн-магазинів Піднебесної Pinduoduo, а також платформа Taobao і сервіс хмарного зберігання Baidu.