FOLLOW US ON SOCIAL

ЗЗФ наприкінці 2022 р. зупинився через брак е/е і має намір запуститися навесні – СЕО

Київ. 25 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Запорізький завод феросплавів (ЗЗФ) наприкінці 2022 року зупинився через проблеми із забезпеченням електроенергією внаслідок російських ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури України.

"У 2022 році ми працювали від 30 до 10%. Коли почалися проблеми з електрикою, зупинилися, тому що електроенергії нам потрібно багато. Зараз забезпечуємо феросплавами всіх споживачів із запасів, які у нас накопичилися. Навесні плануємо запуститися – закінчиться опалювальний сезон, стане легше", – сказав голова правління АТ "Запорізький завод феросплавів" Павло Кравченко на робочій зустрічі обласної та міської влади Запоріжжя із керівниками промпідприємств.

За його словами, на ЗЗФ також впливають проблеми із логістикою.

"Не всі ми змогли відправити споживачам, є проблеми з імпортом. Незважаючи на всі складнощі, завод виплачує 2/3 тарифу працівникам, які поки що не працюють, також платимо зарплату та мобілізованим", – констатував Кравченко.

На зустрічі наголошувалося, що для зниження кількості відключень, а підприємства змогли працювати стабільніше, потрібно переглянути модель розподілу електроенергії, яка існує у Запоріжжі та області.

У пресрелізі нагадується, що енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім того, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі що недоступні українській енергосистемі і перебувають під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Також на тимчасово окупованих жителів півдня розташована більшість вітрових і сонячних електростанцій.

ЗЗФ – один із трьох українських виробників цієї продукції. Частка внутрішнього ринку на його постачаннях до війни становила 30-35%. Продукція експортувалася до країн СНД, ЄС, Азії, Африки.

Бізнес ЗЗФ, НЗФ, Стахановського ЗФ (розташований на НКТ), Покровського (раніше – Орджонікідзевського) та Марганецького гірничо-збагачувальних комбінатів до націоналізації організовував Приватбанк.