FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

22
Вересень
2022

Звільнення всіх політв'язнів Кремля має стати ключовим питанням Кримської платформи – віцеспікер Кондратюк

Київ. 21 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Питання про звільнення всіх репресованих кримських політичних в’язнів Кремля має стати ключовим на першому парламентському саміті Кримської платформи, заявила заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

"Разом із міжнародною спільнотою ми маємо домагатися звільнення всіх репресованих кримських політичних в’язнів Кремля… На моє переконання, однією з ключових тем цього саміту має стати питання про грубе й цинічне порушення російськими окупантами прав людини в Криму", – сказала вона на відкритті комітетських слухань з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим в умовах російської агресії, повідомляє пресслужба парламенту.

Віцеспікер зазначила, що до участі в саміті попередньо запрошені 180 гостей зі 130 країн, зокрема керівники парламентів, президент Європейського парламенту та глави парламентських асамблей.

"Я дуже чекаю, що наприкінці саміту буде ухвалено спільну заяву, яка оновить і актуалізує всі питання стосовно Кримської платформи", – додала Кондратюк.

Як повідомлялося, перший парламентський саміт Кримської платформи планують провести 25 жовтня у Загребі (Хорватія).