Недавні записи
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
Зовнішнє фінансування держбюджету-2022 України становитиме до $30 млрд за потреби $50 млрд
Київ. 8 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна від початку повномасштабного військового вторгнення Росії отримала $27 млрд зовнішнього фінансування, до кінця року очікується зростання цієї суми до $30 млрд, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі національного телемарафону.
"Необхідність за 10 місяців війни – $50 млрд. Частково нам допомогли партнери, частково ми профінансували за рахунок внутрішніх запозичень, зокрема за рахунок монетизації фінансування Нацбанком України", – зазначив він.
Згідно з даними Мінфіну, на 7 грудня загальна сума зовнішнього фінансування становила $28,26 млрд, із яких на фінансування дефіциту бюджету, – $27,26 млрд, а ще $1 млрд – на відновлення. Ще $11,66 млрд, або 370 млрд грн надав Нацбанк через купівлю ОВДП.
Марченко зазначив, що наступного року потреби держбюджету у фінансуванні оцінюються в $38 млрд. "Менше порівняно з цим роком, але все залежить від того, як розвиватимуться події на військовому фронті. Власних доходів бракує навіть на задоволення базових потреб безпеки та оборони", – зазначив міністр.
За його словами, окрім EUR18 млрд від ЄС Україна очікує від США $9,9 млрд на 9 місяців, а також двосторонньої підтримки від інших членів G7, зокрема Великої Британії, Канади, Японії, з якими вже проводяться переговори, а також Світового банку і МВФ.
У зв’язку з цим Марченко наголосив на важливості створення "фінансового Рамштайна" – не лише як політичного майданчика, а і як майданчика для вирішення робочих питань – ритмічності, прогнозованості та можливих затримок фінансування.
"Не можу сказати про точні дати, але переговори тривають, досить активно, на робочому рівні зустрічі (відбуваються) раз на два тижні", – описав він поточну ситуацію щодо створення такого формату.
Коментуючи блокування Угорщиною рішення про надання Євросоюзом Україні EUR18 млрд наступного року, Марченко назвав цю новину "неприємною, але не більше".
"Думаю, що в ЄС знайдуть способи вирішити це питання. Вже отримували сигнали, що є кілька кроків, як це можна зробити, тому ми особливих переживань із цього приводу не маємо. Думаю, все має бути в порядку", – сказав глава Мінфіну України.
Як повідомлялося, Нацбанк України в четвер спрогнозував загальне зовнішнє фінансування країни цього року в $31 млрд.