FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Листопад
2021

Зниження захворюваності на COVID-19 в Україні спостерігається другий тиждень, але ситуація в Європі насторожує – KSE

Київ. 23 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Зниження захворюваності та госпіталізації пацієнтів із COVID-19 в Україні спостерігається другий тиждень поспіль, але говорити про повне проходження піку поточної хвилі ще передчасно, вважають експерти Київської школи економіки (KSE).

"Ризик відновлення зростання захворюваності все ще високий, адже Європа щодня б’є рекорди захворюваності на COVID-19 через повторні спалахи у низці європейських країн", – сказав керівник Центру економіки охорони здоров’я KSE Юрій Ганиченко на щотижневому онлайн-брифінгу у вівторок.

Він зазначив, що за останній тиждень кількість ковідних пацієнтів зменшилася на 13%, а кількість зайнятих хворими ліжок із киснем знизилася з 70% від їхньої загальної кількості до 55% (резерв вільних ліжок із киснем зріс до 33 тис.).

Крім того, Ганиченко повідомив, що показник смертності від COVID-19 також демонструє ознаки початку спаду, опустившись на 3%.

Коментуючи ситуацію з вакцинацією, експерти відзначили збереження динаміки у 250 тис. введених вакцин на тиждень. Водночас вони відзначили зниження кількості перших доз на 26% за збільшення кількості других доз на 42%, висловивши побоювання, що зростання попиту на другі дози може стримувати оброблення попиту на першу дозу.

"Україна наближається до мети ВООЗ щодо вакцинації 40% населення до кінця 2021 року – одну дозу вакцини отримав 41% дорослих українців", – констатували у KSE. Найвищий рівень у Києві та Київській області – відповідно 64% та 52%, найнижчий – на Закарпатті – 26%.