FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

Знищені об'єкти культурної спадщини мають бути відновлені за рахунок РФ – заступник голови ОП

Київ. 4 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна підраховує матеріальні збитки, завдані армією РФ, оскільки кожен знищений країною-агресором театр, музей, школа, філармонія чи бібліотека мають бути відбудовані за її рахунок, заявив заступник керівника Офісу президента Олексій Дніпров.

Як повідомляється на сайті Офісу президента в середу, внаслідок збройної агресії РФ пошкоджено та зруйновано культурні об’єкти у 56 територіальних громадах у 13 регіонах України. "Найбільших втрат і збитків наразі культурна інфраструктура зазнала у Донецькій та Луганській, Сумській та Миколаївській областях", – повідомив Дніпров.

Також, за словами заступника керівника Офісу президента, суттєві руйнування отримали і об’єкти культурної спадщини. Зокрема, окупанти бомбили засновану в XV столітті Святогірську лавру, де ховалися монахи та миряни.

Він зазначив, що це неповний перелік зруйнованих та пошкоджених об’єктів сфери культури, оскільки частина територій перебуває під російською окупацією, а частина звільнених територій наразі розміновується.