Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Значний запас комплектуючих повинен згладити вплив дефіциту на бізнес Lenovo
Основні учасники ринку ПК і комплектуючих останнім часом тільки скаржаться на дефіцит напівпровідникових компонентів, але Lenovo знайшла в собі мужність кинути виклик даній ситуації. За словами керівництва компанії, масштаби її бізнесу дозволяють домовлятися з постачальниками на особливих умовах. Запаси компонентів китайський гігант за рік збільшив до $5,79 млрд.
Виконавчий віце-президент і фінансовий директор Lenovo Вон Вай Мін (Wong Wai Ming), як зазначає Nikkei Asian Review, заявив про методичні роботи компанії зі створення запасів критично важливих компонентів. До кінця грудня вартісний еквівалент складських запасів Lenovo виріс на 45% в порівнянні з попереднім роком до $ 5,79 млрд.
Президент і операційний директор Lenovo Джанфранко Ланчі (Gianfranco Lanci) визнав, що обмеження виробничого характеру зберігаються, але статус найбільшого виробника ПК дозволяє компанії домагатися привілеїв в переговорах з постачальниками. Дані ризики Lenovo вдається контролювати, на обсягах поставок ПК дефіцит поки позначається в мінімальному обсязі. Життєвий цикл ноутбуків і планшетів, на думку представників компанії, в умовах пандемії скоротиться, оскільки пристрої почали експлуатуватися інтенсивніше, заміни вони зажадають швидше, ніж в попередні роки.
За даними IDC, в четвертому кварталі Lenovo збільшила свою частку на ринку ПК на половину процентного пункту до 25,2%, тоді як HP Inc. змушена обмежитися 20,9% ринку замість торішніх 23,7%. У минулому кварталі обсяги продажів ПК в усьому світі виросли на 26,1% до 91,6 млн, компанія Lenovo випередила ринок з приростом на 29%. Виручка виросла на 22% до $ 17,25 млрд, чистий прибуток – на 53% до $ 395 млн, в обох випадках був оновлений рекорд. Акції Lenovo на майданчику в Гонконзі після публікації квартальної звітності досягли в ціні шестирічного максимуму, подорожчавши на 4,6%.