FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Липень
2021

Зміна клімату: США підштовхують Китай до більш швидкого скорочення викидів вуглекислого газу

Посланник США з питань клімату Джон Керрі закликав Китай активізувати і посилити свої зусилля щодо скорочення викидів вуглецю.

За словами пана Керрі, без достатнього скорочення викидів Китаєм глобальна мета утримання температури нижче 1,5 °C «практично неможлива».

Пан Керрі сказав, що він переконаний, що Китай може зробити більше, і США готові тісно співпрацювати, щоб забезпечити розумне кліматичне майбутнє.

За його словами, до 2030 року кожна велика економіка повинна взяти на себе зобов’язання щодо суттєвого скорочення викидів.

Пан Керрі виступав в Кью-Гарденс у Лондоні перед зустріччю міністрів навколишнього середовища G20 в Італії, яка відбудеться пізніше на цьому тижні.

Посилаючись на ключову зустріч COP26 в Глазго в листопаді, колишній держсекретар сказав, що «трохи більше ніж за 100 днів ми зможемо врятувати наступні 100 років».

Він сказав, що зробити це буде непросто. Пан Керрі сказав, що обіцянки, дані під час і після Паризької угоди по клімату в 2015 році, як і раніше передбачають підвищення температури в світі на 2,5-3 °C.

«Ми вже спостерігаємо драматичні наслідки потепління на 1,2 градуса за Цельсієм», – сказав він, маючи на увазі недавні хвилі тепла в США і Канаді і повені в Європі.

«Міркувати про подвоєння – значить накликати на себе катастрофу».

Він піддав критиці зусилля деяких країн, які все ще будують нові вугільні електростанції. Він з презирством ставився до націй, які незаконно вирубують тропічний ліс.

«Вони видаляють легені світу, знищують незамінне біорізноманіття та дестабілізують клімат одночасно».

Спостерігачі кажуть, що посланник, швидше за все, мав на увазі Бразилію і Індонезію.

Пан Керрі приділив особливу увагу зусиллям Китаю, заявивши, що ця країна тепер є «найбільшим фактором зміни клімату».

Китай пообіцяв досягти піку викидів до 2030 року, але американський дипломат сказав, що цього недостатньо.

«Якщо Китай буде дотримуватися свого нинішнього заводу і не досягне піку викидів до 2030 року, то весь інший світ повинен обнулятися до 2040 або навіть до 2035 року», – попередив він.

«Альтернативи просто немає, тому що без достатнього скорочення з боку Китаю мета 1,5C практично неможлива. Важливе значення мають партнерство і лідерство Китаю в цьому питанні надзвичайних міжнародних наслідків».

Пан Керрі сказав, що він переконаний, що Китай зможе перевершити поставлені перед собою цілі, і що, незважаючи на їх дипломатичні розбіжності, США прагнуть до співпраці.

Він також сказав, що всім іншим великим економікам доведеться активізувати зусилля з більш амбіційними цілями і планами на наступне десятиріччя.

Коментарі пана Керрі виходять з того, що нове дослідження показує, що країни G20 продовжують підтримувати викопне паливо способами, несумісними з цілями Паризької угоди.

Згідно з довідником Bloomberg Climate Policy Factbook, країни G20 колективно скоротили фінансування викопного палива на 10% з 2015 по 2019 рік. Однак вісім країн, включаючи США, Канаду і Австралію, збільшили свою фінансову підтримку нафти, вугілля і газу в цей період.

Минулого тижня пан Керрі побував в Москві, де обидві сторони погодилися, що кліматична проблема представляє загальний інтерес. Президент Путін заявив, що Москва «надає велике значення» досягненню цілей Паризької угоди по клімату.

У травні деякі вчені розкритикували Керрі за те, що він відкинув ідею про те, що американцям доведеться змінити свої звички споживання, наприклад, їсти менше м’яса.