Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Жолнович представила законопроєкт, що змінює систему працевлаштування осіб з інвалідністю
Київ. 17 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович представила законопроєкт про працевлаштування осіб з інвалідністю.
"Законопроєкт повністю змінює підходи держави до працевлаштування людей з інвалідністю. Ми переходимо від неефективної системи штрафів та покарань роботодавців до механізмів заохочень. Наша мета – забезпечити можливістю працювати всіх, хто має таке бажання", – цитує Жолнович пресслужба міністерства.
Зазначається, що основні зміни законопроєкту – запровадження сплати цільового внеску замість штрафів за невиконання нормативу працевлаштування; розширення категорій підприємств, які можуть користуватися фінансовою підтримкою для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю; розширення можливостей для працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом набуття будь-яким суб’єктом господарювання статусу підприємства трудової інтеграції за умови відповідності законодавчо визначеним критеріям.
Також законопроєкт передбачає: можливість заснування підприємств захищеного працевлаштування, які мають на меті не отримання прибутку, а забезпечення працевлаштування осіб із важкими формами обмежень функціонування; створення спеціального фонду державного бюджету для підтримки працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом накопичення внесків роботодавців; гарантоване для працівника збереження трудових відносин із роботодавцем, де з працівником трапився нещасний випадок на виробництві/професійне захворювання.
Крім того, передбачається: обов’язкове включення до механізму працевлаштування соціальних послуг (соціального супроводу на робочому місці, персонального асистента, перекладу жестовою мовою та інші); залучення до механізму сприяння зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю приватних агенцій працевлаштування; присутні на засіданні народні депутати України та запрошені експерти мали змогу обговорити зазначений законопроєкт та висловити пропозиції, які будуть опрацьовані під час подальшої роботи з проєктом документа.