FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

21
Січень
2022

Згідно з глобальним звітом, мільйони людей помирають від стійких до ліків інфекцій

Згідно з найбільшим на сьогоднішній день дослідженням цього питання, у 2019 році у всьому світі від інфекцій, викликаних бактеріями, стійкими до антибіотиків, померло понад 1,2 мільйона людей.

Це більше, ніж щорічна смертність від малярії чи СНІДу.

У доповіді йдеться, що найбільше страждають бідні країни, але стійкість до протимікробних препаратів загрожує здоров’ю кожного.

Для захисту від нього рекомендуються термінові інвестиції в нові ліки та розумніше використання існуючих.

Надмірне використання антибіотиків останніми роками при звичайних інфекціях означає, що вони стають менш ефективними проти серйозних інфекцій.

Люди помирають від поширених, раніше виліковних інфекцій, тому що бактерії, що їх викликають, стали стійкими до лікування.

Чиновники охорони здоров’я Великобританії нещодавно попередили, що стійкість до протимікробних препаратів (УПП) є «прихованою пандемією», яка може виникнути після Covid-19, якщо антибіотики не будуть призначені відповідально.

Оцінка глобальної смертності від УПП, опублікована в Lancet, заснована на аналізі 204 країн, проведеному групою міжнародних дослідників під керівництвом Вашингтонського університету, США.

За їхніми підрахунками, у 2019 році від хвороб, у розвитку яких відіграв роль УПП, померло до п’яти мільйонів людей, крім 1,2 мільйона смертей, які він безпосередньо спричинив.

Вважається, що того ж року СНІД (синдром набутого імунодефіциту) спричинив 860 000 смертей, а малярія — 640 000 людей.

Більшість смертей від УПП були викликані інфекціями нижніх дихальних шляхів, такими як пневмонія, та інфекціями кровотоку, які можуть призвести до сепсису.

MRSA (метицилін-резистентний золотистий стафілокок) був особливо смертельним, у той час як E. coli та деякі інші бактерії також були пов’язані з високим рівнем лікарської стійкості.

Використовуючи записи пацієнтів з лікарень, дослідження та інші джерела даних, дослідники кажуть, що найбільший ризик мають маленькі діти: приблизно кожен п’ятий випадок смерті, пов’язаний з УПП, припадає на дітей молодше п’яти років.

Професор Кріс Мюррей з Інституту показників та оцінки здоров’я Вашингтонського університету сказав, що нові дані розкривають справжні масштаби стійкості до протимікробних препаратів у всьому світі та є чітким сигналом щодо необхідності негайних дій, «якщо ми хочемо залишатися попереду у гонці проти стійкості до протимікробних препаратів».

Інші експерти кажуть, що необхідно краще відстежувати рівні резистентності у різних країнах та регіонах.

Д-р Раманан Лаксмінараян із Центру динаміки, економіки та політики захворювань у Вашингтоні, округ Колумбія, заявив, що глобальні витрати на боротьбу з УПП необхідно підняти до рівня, що спостерігається для інших захворювань.

«Витрати мають бути спрямовані насамперед на профілактику інфекцій, забезпечення належного та розумного використання існуючих антибіотиків, а також на виведення на ринок нових антибіотиків», – сказав він.

Д-р Лаксмінараян додав, що більша частина світу зіткнулася з проблемою обмеженого доступу до недорогих та ефективних антибіотиків, і до цього необхідно серйозно поставитися політичним лідерам та лідерам охорони здоров’я у всьому світі.