Недавні записи
- Експерти Atlantic Council та Experts Club обговорили майбутню політику Дональда Трампа 23.01.2025
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
Земля могла бути вкрита суцільним океаном, з’ясували японські вчені і пояснили, чому цього не сталося
Вчені з Токійського університету поставили ряд експериментів, які пояснюють нинішній вигляд Землі з достатньою кількістю суші на її поверхні. При цьому в момент формування планети мільярди років тому води на Землі було набагато більше. Куди ж вона могла подітися і чому Земля не стала водним світом? Свою відповідь на це питання дали дослідники з Японії.
Дані сейсмічних досліджень ядра Землі показують, що його щільність нижче щільності матеріалів в його складі, зокрема – заліза. Добути зразки ядра або нижньої частини мантії нашої планети на нинішньому етапі розвитку техніки не представляється можливим. Однак ніхто не заважає вченим створити в лабораторії умови, що імітують процеси в ядрі Землі на етапі формування планети, коли температура і тиск були позамежними.
Для створення колосального тиску вчені використовували алмазне ковадло, а матеріал на ньому нагрівали за допомогою лазера. У якості піддослідних зразків були взяті матеріали, аналогічні за хімічним складом матеріалам молодої планети. При тиску 30-60 ГПа і температурі 2830-4300 °C водень почав посилено проникати в залізо з вивільненням і подальшим зв’язуванням кисню з води. Це пояснює, чому ядро Землі має меншу щільність і розкриває секрет, куди поділася вся вода з молодої планети.
За підрахунками дослідників, в ядрі нашої планети може ховатися водню на 70 земних океанів. Якби не певні процеси в момент формування планети, життя на Землі в тому вигляді, в якому ми її знаємо і спостерігаємо, було б неможливе. Дане дослідження також може пролити світло на процеси планетоутворення у Всесвіті і наблизити нас до розгадок багатьох таємниць природи.