FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

18
Серпень
2021

Землетрус на Гаїті: кількість загиблих зросла до майже 2000 осіб

Відомо, що в результаті потужного землетрусу в суботу на Гаїті загинуло не менше 1 941 осіб – за офіційними даними.
Близько 10 000 людей отримали поранення, і багато хто з них до цих пір вважаються зниклими без вісті після підземного поштовху силою 7,2 бала.
Рятувальним роботам завадили проливні дощі, принесені на цьому тижні Tropical Storm Grace в карибській країні.
За даними ООН, близько 500 000 дітей в даний час мають обмежений доступ або взагалі не мають доступу до покрівлі, безпечної води та їжі.
«Незліченна кількість гаїтянських сімей, які втратили все через землетрус, тепер буквально потопають у воді через повінь», – сказав Бруно Маєс, представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в країні.
Десятки тисяч людей, які залишилися без даху над головою в результаті землетрусу, повинні були вирішити, витримати шторм під неміцним брезентом або ризикнути повернутися в будівлі, пошкоджені землетрусом і невеликими підземними поштовхами.
Південний захід Гаїті, мабуть, найбільше постраждав від землетрусу, особливо в районі міста Ле-Ке.
«Вчора [у вівторок] ввечері я сховався біля церкви, але коли я знову почув струс землі, я побіг сюди, щоб повернутися», – цитує агентство AFP жительку міста Магалі Кадет.
За її словами, залишилося так мало будівель, що людям доводилося рятуватися на вулицях міста.
Деякі лікарні були перевантажені і потребували припасів, оскільки медики щосили намагалися вилікувати поранених.
Землетрус посилює проблеми, з якими стикається зубожіла країна, яка вже оговтується від політичної кризи, що послідувала за вбивством свого президента в минулому місяці.
Прем’єр-міністр Аріель Генрі, який перебуває при владі до проведення нових президентських виборів, оголосив надзвичайний стан на місяць і закликав населення «проявити солідарність».
За останні роки Гаїті постраждало від ряду стихійних лих, в тому числі урагану Метью в 2016 році.
Найсмертоноснішим був землетрус 2010 року, в результаті якого загинуло більше 200 000 чоловік і завдано значної шкоди інфраструктурі й економіці країни.