FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

22
Вересень
2022

Зеленський закликав учасників Генасамблеї ООН визнати Росію державою – спонсором тероризму

Київ. 22 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський, виступаючи на Генеральній Асамблеї ООН, закликав учасників визнати Росію державою – спонсором тероризму.

У своєму відеозверненні глава держави звернув увагу на елементи глобальної безпеки, які РФ підірвала за час війни, зокрема продовольчу, радіаційну, енергетичну безпеку, безпеку мореплавства та безпеку від зброї масового ураження.

Він зазначив, що наразі Україна відновлює безпеку мореплавства та продовольчу безпеку. При цьому він подякував Генсеку ООН за особисте залучення, додавши, що низка європейських, африканських й азійських країн уже отримала українську агропродукцію.

У найближчій перспективі, за словами президента, необхідно збільшити постачання цим державам морем як на умовах ринку, так і в межах продовольчої програми ООН.

"Але з іншими елементами безпеки складніше. Напередодні засідання Генеральної Асамблеї Росія вдарила ракетами по Південноукраїнській АЕС, які розірвалися лише за 300 метрів від стін реакторів… Російський радіаційний шантаж – це те, що має хвилювати кожного й кожну з вас, бо ніхто з вас не знайде вакцини від променевої хвороби", – заявив Зеленський, наголосивши, що це сталося після заклику МАГАТЕ до Росії зупинити будь-яку ворожу активність проти атомних об’єктів України.

Він також нагадав про спровоковану РФ енергетичну кризу. За словами Зеленського, щоб її уникнути та відновити енергетичну й цінову безпеку у світі, західні країни мають обмежити експортні ціни на російські енергоресурси.

Водночас, щоб відновити всі елементи глобальної безпеки у світі, як наголосив глава Української держави, необхідно зробити лише один сильний крок, час для якого давно настав.

"Треба визнати Росію державою – спонсором тероризму. На всіх рівнях. В усіх країнах, які сповідують цінності миру й захисту людського життя. Юридично. Політично. Цей крок розставить усе по місцях. Після російського ракетного терору. Після масових убивств. Після Маріуполя. Після спалення російськими військовими українських полонених в Оленівці. Після блокади портів. Після ударів російських танків і ракет по атомних станціях. І після погроз застосувати ядерну зброю, які стали правилом, а не винятком для російських пропагандистів…" – заявив Зеленський.

За його словами, якщо та чи інша держава не має необхідних юридичних механізмів, вона може ухвалити політичне рішення на рівні парламентів.

"Якщо цей крок буде зроблено, відпадуть сумніви, чи робити інші кроки", – зазначив президент.

Він також наголосив, що глобальну безпеку неможливо відновити без відновлення територіальної цілісності того, проти кого була спрямована збройна агресія.