FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Листопад
2021

Зеленський вважає своєю заслугою закупівлю вугілля у США

Київ. 26 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський повідомив, що забезпечувати постачання вугілля зі США вдалося завдяки його домовленостям на найвищому рівні в цій країні, водночас він закликав приватну генерацію до об’єднання зусиль у забезпеченні проходження опалювального сезону.

"Це має бути солідарна робота. Якщо з тією чи іншою країною погано, і вони офіційно не можуть вам якесь вугілля продати, значить, приватна структура має підключитися і допомогти, і закупити. Якщо я домовляюся на найвищому рівні, повторюю, на найвищому рівні із США, щоб пливло сюди 11 кораблів вугілля, я що, кажу: "Нам давайте, а ДТЕК не давайте"? Цього ж і близько немає. Я кажу: "Нам". Опалювальний сезон у нашій країні", – сказав Зеленський під час прес-конференції в Києві в п’ятницю.

Водночас він наголосив, що відповідальність за закупівлю вугілля, як і за проходження ОЗП, лежить на приватних компаніях так само, як і на державних.

Глава держави відзначив складності з отриманням енергоресурсів через блокаду поставок з боку Російської Федерації й у зв’язку з цим необхідність імпортувати електроенергію, зокрема, з Білорусі.

"Складно це вугілля отримати. Його імпортували з Росії. А якщо у нас не вистачає електрики, ми маємо імпортувати електрику. Як не можна? А якщо не вистачатиме на якесь місто, як не можна? А як по-іншому? Вугілля з Росії не йде, там "Північний потік" блокується. Тож що має робити держава?", – пояснив позицію президент.

Як повідомлялося, раніше Зеленський анонсував постачання в Україну вугілля обсягом сім суден-панамаксів (близько 500 тис. тонн), що має убезпечити українців, на його думку, від обмежень споживання.

Компанія ДТЕК, зі свого боку, заявила, що ці поставки із США та Колумбії законтрактовані нею. Перше судно – для ПАТ "Центренерго" прибуло в Україну 20 листопада, ще шість очікуються у листопаді-січні.

Міністерство енергетики України з ПАТ "Центренерго", до яких уже підключилися казахстанські компанії, працюють над питанням постачання вугілля з Казахстану морським шляхом в обхід заблокованих Російською Федерацією постачань залізницею, повідомив глава Міненерго Герман Галущенко.

За словами міністра, у "Центренерго" підписано "реальний контракт" на 660 тис. тонн вугілля з Казахстану, яке має надходити протягом усього ОЗП залізницею.