FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Зеленський ветував закон про санкції, пов'язані з активами окремих осіб

Київ. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб", ухвалений парламентом 21 квітня 2022 року, повідомляє пресслужба глави держави.

"Цей документ встановлює новий вид санкції у вигляді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній чи юридичній особі, а також активів, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися", – йдеться у повідомленні.

У ньому уточнюється, що закон "не встановлює чітких критеріїв, за якими особа може бути віднесена до числа тих, на кого поширюється дія такої санкції. Це не відповідає вимогам Конституції України", – наголошують в Офісі президента.

Там зазначають, що закон також наділяє новими повноваженнями Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо виявлення та розшуку активів, які підлягають блокуванню, фізичних та юридичних осіб, зазначених у рішеннях Ради національної безпеки і оборони України.

"Ці повноваження НАЗК виходять за межі його компетенції, визначеної законом України "Про запобігання корупції", – повідомляють в ОП.

Окрім того, наголошується, що документ пропонує доповнити закон України "Про санкції" положеннями про здійснення Вищим антикорупційним судом (ВАКС) адміністративного судочинства у справах про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави. Водночас не передбачено внесення відповідних змін до закону "Про Вищий антикорупційний суд", який визначає засади організації та діяльності ВАКС.

"Ураховуючи викладене, президент Володимир Зеленський повернув цей закон зі своїми пропозиціями до парламенту для повторного розгляду в сесійній залі", – підсумували в Офісі глави держави.