FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

17
Березень
2023

Зеленський: Рішення МКС – історичне, що має реальну перспективу

Київ. 17 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський назвав історичним і таким, що має реальну перспективу, рішення Міжнародного кримінального суду щодо видачі ордеру на арешт російського президента Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини в РФ Марії Львової-Бєлової.

“Сьогодні маємо вагоме рішення міжнародної юстиції. У справі, в якій є реальна перспектива. Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна. Історичне рішення, з якого почнеться історична відповідальність”, – заявив Зеленський у відеозверненні.

За словами президента, розділяти дітей із сім’ями, позбавляти їх будь-якої можливості зв’язатися з рідними, ховати дітей на російській території, розпорошувати у віддалені регіони – усе це “державна політика агресора, державні рішення, державне зло”.

“Зло, яке починається саме з першої посадової особи цієї держави. Керівник держави-терориста і ще один російський посадовець офіційно стали підозрюваними у воєнному злочині, у депортації українських дітей”, – сказав глава держави.

Зеленський подякував команді прокурора МКС Каріма Хана, самому Міжнародному кримінальному суду за принциповість і за готовність реально притягнути до відповідальності тих, хто винен.

Він також зазначив, що на сьогодні Україні вдалося повернути трохи більш як 300 дітей, незаконно депортованих до РФ, і цей процес триватиме.

“Очевидно, маємо повернути всіх, будемо робити все для цього. Для повернення кожного українця, кожної українки, кожної дитини. І для реальної відповідальності всіх винних у цій депортації – від керівника держави-терориста до всіх виконавців”, – резюмував президент.

Джерело: https://t.me/OP_UA/9003