FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Жовтень
2021

Зеленський підтримав зміни до законодавства щодо придбання лікарських засобів

Київ. 14 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державні закупівлі" та інших законів України щодо закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу" №1756-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 21 вересня поточного року.

Документ покликаний сприяти спрощенню доступу пацієнтів до інноваційних медичних технологій і лікарських засобів.

Згідно з ним, дія Закону "Про державні закупівлі" до 31 грудня 2023 роки не поширюється на випадки, коли предметом закупівлі є оригінальні (інноваційні) лікарські засоби, що підлягають закупівлі за договорами керованого доступу.

В електронній системі закупівель публікується інформація про міжнародні непатентовані назви (за наявності), торговельну назву, формі випуску, дозування лікарського засобу, щодо якого укладено такий договір, і інша інформація.

Передбачається, що перелік лікарських засобів, які закуповуються за договорами керованого доступу, затверджує Кабінет Міністрів України. При цьому для визначення доцільності укладення договору керованого доступу здійснюється державна оцінка медичних технологій щодо лікарського засобу, який може постачатися відповідно до такого договору.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.