FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

Зеленський підписав закон, який дозволить визнавати вантажі гуманітарною допомогою на місцевому рівні

Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до закону України "Про гуманітарну допомогу" щодо оперативності ухвалення рішень", який Верховна Рада ухвалила 21 вересня 2021 року.

Як повідомляє прес-служба глави держави в середу, зазначений документ покликаний забезпечити оперативність ухвалення рішень про визнання гуманітарною допомогою вантажів вагою до 22 тонн на місцевому рівні.

"Відтепер органи місцевого самоврядування також визначені отримувачами гуманітарної допомоги", – йдеться в повідомленні.

У ньому уточнюється, що закон розширює повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій щодо визнання гуманітарною допомогою для отримувачів на їхній території, зокрема, легкових автомобілів для забезпечення ними осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та транспортних засобів спецпризначення (крім таксі та автомобілів інкасації) для забезпечення ними бюджетних підприємств, установ та організацій.

"Такі транспортні засоби спецпризначення не можуть бути відчужені протягом 10 років за будь-якими цивільно-правовими угодами, крім безоплатної передачі іншим аналогічним підприємствам", – наголошують в Офісі президента.

Там зазначають, що місцеві адміністрації також тепер матимуть право визнавати гуманітарною допомогою вантажі вагою до 5 тонн у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, а також вантажі вагою до 22 тонн, якщо вони складаються виключно з товарів, необхідних для запобігання виникненню та поширенню спалахів епідемій або призначених для подолання інших надзвичайних ситуацій.

"Закон набуває чинності через місяць із дня його опублікування", – додають в ОП.