FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Січень
2022

Зеленський підписав закон про 25-річний мінімальний термін оренди землі під сади і виноградники

Київ. 4 січня. ІНТЕФРАКС-УКРАЇНА – Президент Володимир Зеленський підписав закон Про стимулювання розвитку виноградарства і садівництва, що встановлює, зокрема, мінімальний термін оренди для земельних ділянок для вирощування багаторічних насаджень (плодових, ягідних, горіхоплідних, винограду) в 25 років.

Про підписання Зеленським Закону № 1989 – ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України Про стимулювання розвитку виноградарства і садівництва" (раніше – законопроект №2064), ухваленого Верховною Радою 17 грудня 2021 року, повідомляється на президентському сайті у вівторок.

Крім збільшення мінімальних термінів оренди землі під сади і виноградники закон також дозволяє викуп земель державної та комунальної власності громадянами, які придбали право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування до 2016 року, а не до 2010 року, як було раніше.

Згідно з документом, з 2024 року громадяни також матимуть право на викуп земель з угіддями, що належать до багаторічних насаджень, якщо такі особи щонайменше три роки вирощують на зазначених земельних ділянках багаторічні насадження (плодові, ягідні, горіхоплідні рослини, виноград).

Закон також передбачає, що у разі розірвання договору оренди землі з ініціативи орендодавця (крім випадків розірвання договору у зв’язку з неналежним виконанням орендарем своїх обов’язків) орендар має право на відшкодування витрачених ним на поліпшення орендованої земельної ділянки коштів, а також збитків, завданих йому через розірвання договору.

"Закон створить сприятливі умови для розвитку виноградарства і садівництва в Україні, що стимулюватиме розширення наявних і появу нових господарств, а також збільшення зайнятості сільського населення. Це підвищить забезпечення вітчизняною сировиною українських підприємств галузі виноробства та виробників соків, що стане ще одним кроком у розвитку сільського господарства та забезпеченні продовольчої незалежності держави", – йдеться в повідомленні на президентському сайті.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що в останні роки в господарствах усіх форм власності було посаджено 21,2 тис.га нових насаджень виноградників, а викорчувано – 34,1 тис. га, тобто на кожен новий гектар вилучається з обігу півтора гектара. Це призвело до скорочення площ під виноградниками до 2016 року до критично низького значення в 44 тис.га, що загрожує існуванню виноробної галузі країни.

Як повідомлялося, законопроект №2064 було ухвалено в цілому 17 грудня 2021 року, а прийнято за основу – в червні 2020 року. При цьому документ був зареєстрований в парламенті у вересні 2019 року.