Недавні записи
- Експерти Atlantic Council та Experts Club обговорили майбутню політику Дональда Трампа 23.01.2025
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
Зелені групи закликають відкласти конференцію COP26
Зелені групи говорять, що кліматичну конференцію COP26, яка повинна відбутися в Глазго в листопаді, слід відкласти.
Вони стверджують, що несправедливість щодо вакцин і недоступне житло заблокують «величезну кількість» делегатів з країн, що розвиваються.
Але уряд Великобританії тепер заявляє, що буде фінансувати карантинне проживання в готелях для делегатів, спостерігачів та представників ЗМІ, які прибувають з країн, включених в червоний список.
Міністри заявляють, що вакцини вводяться для всіх делегатів, які їх потребують.
Переговори COP26 розглядаються як найбільш важлива зустріч зі зміни клімату з моменту підписання Паризької угоди у французькій столиці в 2015 році.
Очікується, що в заході візьмуть участь близько 200 глав держав і урядів, тисячі делегатів, представників громадянського суспільства і ЗМІ.
Екологічні групи є важливим елементом в цьому процесі глобальних переговорів.
Хоча у них немає прямого впливу на результати, вони діють як спостерігачі і радники для багатьох бідніших країн, які мають обмежений персонал і ресурси для освітлення всіх аспектів цих великих переговорів.
Мережа Climate Action Network представляє понад 1500 організацій громадянського суспільства в більш ніж 130 країнах.
Протягом деякого часу вони були стурбовані тим, що глобальна реакція на Covid-19 може вплинути на делегатів, учасників кампанії і журналістів з країн Глобального Півдня, багато з яких знаходяться в червоному списку Великобританії для вірусу.
У заяві вони вказують на той факт, що, за даними ВООЗ, близько 57% людей в Європі в даний час повністю вакциновані, в той час як в Африці цей показник становить близько 3%.
«Ми стурбовані тим, що ті країни, які найбільш сильно постраждали від кліматичної кризи, і країни, які страждають від відсутності підтримки з боку багатих країн в наданні вакцин, залишаться в стороні і будуть помітні через свою відсутність на COP26», – сказав Таснім Ессоп.
«У переговорах ООН з клімату завжди був вроджений дисбаланс сил, і тепер це посилюється кризою в галузі охорони здоров’я. Дивлячись на поточні терміни проведення COP26, важко уявити, що може бути справедлива участь з боку Глобального Півдня в безпечних умовах і тому його слід відкласти», – додала вона.
У той час як Великобританія неодноразово заявляла, що вакцини будуть доступні для будь-якого делегата, який їх потребує, екологи зазначають, що участь в COP26 – це набагато більше, ніж просто доступ до уколу.
Зелені групи говорять, що є серйозні проблеми з поїздками, карантинними витратами і новими сплесками Covid-19.
«Великобританія занадто повільно доставляє вакцини делегатам в уразливих країнах, і їх карантинні вимоги пов’язані з деякими величезними витратами на проживання», – сказав Мохаммед Адов, який довгий час спостерігав за переговорами і директор Найробі на базі аналітичного центру Power Shift Africa.
«Деякі делегати виявляють, що вони не можуть проїхати транзитом, тому що деякі з великих туристичних центрів закриті, а альтернативні транспортні витрати недоступні для бідніших урядів і невеликих організацій громадянського суспільства».
Але в своїй заяві міністр Великобританії, якому доручено вести переговори, сказав, що буде вжито всіх заходів для забезпечення інклюзивності, включаючи оплату карантинних готелів.
«Ми невпинно працюємо з усіма нашими партнерами, включаючи уряд Шотландії і ООН, щоб забезпечити інклюзивний, доступний і безпечний саміт в Глазго з комплексним набором заходів щодо пом’якшення наслідків Covid», – сказав призначений президент COP26 Алок Шарма.
«Це включає в себе пропозицію уряду Великобританії профінансувати необхідне карантинне перебування в готелях для зареєстрованих делегатів, які прибувають із зон червоного списку, і провести вакцинацію акредитованих делегатів, які в іншому випадку не змогли б пройти вакцинацію.
«Забезпечення того, щоб голоси тих, хто найбільше постраждав від зміни клімату, були почуті, є пріоритетом для головування на COP26, і, якщо ми хочемо домогтися успіху на нашій планеті, нам потрібно, щоб всі країни і громадянське суспільство донесли свої ідеї та амбіції до Глазго», – сказав пан Шарма.
Уряд заявляє, що пропозиція про фінансування необхідного керованого карантинного перебування призначена для партійних делегатів, спостерігачів та представників ЗМІ, які прибувають з районів червоного списку, яким в іншому випадку було б важко бути присутнім на COP, в тому числі для всіх з країн глобального Півдня.
На думку деяких спостерігачів, суперечки з приводу вакцин лежать в основі Паризької угоди, в якій міститься посилання на «право на здоров’я» в пакті.
«Право на здоров’я і турбота про ближніх лежать в основі Паризької угоди – ніхто не застрахований, поки не будуть в безпеці всі», – сказав Лоуренс Тубіана, який був послом Франції з питань зміни клімату під час переговорів в Парижі, а тепер очолює його Європейський кліматичний фонд.
«Covid-19 – це глобальна проблема, і G20 повинна продемонструвати солідарність з Глобальним Півднем і справедливо ділитися вакцинами, а не просто пропонувати їх делегатам, які беруть участь в переговорах COP в Глазго».