FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

Збільшення потужностей для гарантованих постачань газу зі Словаччини до України посилить енергобезпеку регіону – ОГТСУ

Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Збільшення потужностей для гарантованого фізичного транспортування газу зі Словаччини до України посилить енергетичну безпеку країни та регіону загалом, стверджує директор з питань взаємодії з держорганами та міжнародними організаціями "Оператора ГТС України" Ольга Бєлькова.

"Ми вітаємо та підтримуємо озвучену главою ЄК Урсулою фон дер Ляєн позицію Єврокомісії про можливість збільшення реверсних постачань газу до України з ЄС, зокрема, зі Словаччини", – сказала вона у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

За її словами, розширення можливості транспортування газу словацьким коридором до України сприятиме інтеграції газових ринків країн та Європи загалом.

"Словаччина є одним із наших ключових партнерів і у нас дуже широке коло потенційних можливостей. Українсько-словацький газовий коридор є основним для транзиту російського газу територією України до Європи. Відповідно ми зацікавлені в поглибленні інтеграції українського та словацького ринків, зокрема, у збільшенні обсягів реверсних постачань газу зі Словаччини", – наголосила Бєлькова.

Директор ОГТСУ також зазначила, що посилення діалогу та ухвалення відповідних рішень відкриють можливості для співпраці і в частині декарбонізації, нагадавши про підписаний між операторами ГТС України, Словаччини, Чехії та Німеччини меморандум про створення водневої магістралі через Центральну Європу.

"Магістраль у майбутньому зможе транспортувати водень із перспективних районів його виробництва в Україні через Словаччину та Чехію в райони підвищеного попиту в ЄС. Цей коридор також дасть змогу транспортувати водень від виробничих підприємств до споживачів водню в Чехії та Словаччині", – нагадала вона.

"Ми зацікавлені у використанні всіх інструментів, які є перспективними на європейських ринках газу. ОГТСУ тісно співпрацює з Єврокомісією та міжнародними партнерами для досягнення певного взаємовигідного результату, щоб політичні угоди та декларації були трансформовані в реальні контракти", – резюмувала Бєлькова.

Як повідомлялося, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн за результатами 23-го саміту Україна – ЄС у Києві повідомила, що ЄК вивчає різні сценарії забезпечення постачань газу для України.

Вона запевнила, що ЄС також тісно співпрацюватиме з Україною для того, щоб збільшити потужність газопостачання з країн-членів ЄС, що включає можливість роботи над домовленістю для реверсування потоку додаткового газопроводу зі Словаччини.

"Я розумію стурбованість України щодо постачань газу, зважаючи на набагато менші постачання газу від "Газпрому". Це тема не лише на цю зиму, але також на наступні зими, і тому Комісія разом із українськими експертами вивчає наразі різні сценарії, щоб забезпечити достатні постачання для України", – сказала фон дер Ляєн.

Голова ОГТСУ Сергій Макогон у липні повідомив, що Україна пропонує перевести частину наявних трубопровідних потужностей Словаччини для використання в реверсному режимі, оскільки обсяги транзиту російського газу цим маршрутом дуже сильно впали.

За його словами, це дасть можливість постачань газу через найближчий до України Центрально-європейський газовий хаб (CEGH) у Баумгартені (Австрія).