FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Вересень
2021

Заявки на участь у новому наборі української антарктичної експедиції подали на 30% більше українців, ніж у попередні роки – директор НАНЦ

Київ. 14 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Поточного року охочих працювати в українській зимовій експедиції на антарктичній станції "Академік Вернадський" стало більше на 30% порівняно з попередніми роками, заявив директор Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий.

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України у вівторок, відповідну заяву Дикий зробив, коментуючи підсумки прийому заявок у 27-му українську антарктичну експедицію.

За його словами, за півтора місяці до НАНЦ надійшло 137 заявок – це більше ніж 11 претендентів на місце. "Наприклад, на посаду системного механіка, яка була однією з найпопулярніших минулого року (дев’ять кандидатів), представлені рекордні 23 заявки", – йдеться в повідомленні.

Крім того, в ньому наголошується, що минулого року на сім наукових посад подалися 32 кандидати, цього року – 42. Найпопулярніші напрями – біологічні, геологічні та гідрометеорологічні дослідження.

"Вивчати живий світ Антарктиди прагнуть як чоловіки, так і жінки. Серед 19 жінок, що подалися на конкурс, сім претендують саме на посади біологинь і стільки ж – на позицію кухарки. Ще двоє хочуть працювати в експедиції лікаркою, а троє – за іншими науковими напрямами", – наголошують у МОН.

Уточнюється, що загалом із 137 заявок найбільше подано на вакансії кухаря (26), системного механіка (23), лікаря (20).

"А ось на посаду системного адміністратора, яка лідирувала минулого року із 21 заявкою, тепер надійшло 17", – зазначають у міністерстві.

Там додають, що прийом заявок, який завершився на початку вересня, – "це перший етап конкурсу в експедицію".

"Надалі кандидатів очікує попередній відбір за заявленими освітою та досвідом роботи, подання повного пакету документів, фахова співбесіда та психологічне тестування, рекомендація або відхилення кандидатур конкурсною комісією, а також формування резерву, медичний огляд, командні збори, тренінги та навчання, затвердження остаточного складу 27-ї УАЕ", – резюмують у МОН.