FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Листопад
2021

Захист Януковича звертається до Зеленського із вимогою надати гарантії права на справедливий суд

Київ. 23 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Захист екс-президента Віктора Януковича звертається до президента України Володимира Зеленського з вимогою припинити переслідування щодо їхнього підзахисного та реалізувати гарантії на справедливий доступ до правосуддя.

"Ми змушені відкрито заявити про явні факти порушення прав людини, звернутися до омбудсмена чинного та омбудсменів колишніх, щоб вони зі свого боку дали оцінку. Ми змушені звернутися до президента Зеленського з вимогою припинити політичне переслідування, привести процеси у відповідність до вимог права людини, реалізувати гарантії на доступ до правосуддя, права на захист", – сказав адвокат Януковича Віталій Сердюк на прес-конференції у вівторок у Києві.

Сердюк зазначив, що Верховний Суд під час розгляду касації на вирок про держзраду Януковича надав захисту лише 30 хвилин для виступу.

"Чи може такий процес бути об’єктивним… якою є мета явних порушень? Завдання… переписати історію, перекласти відповідальність за втрату Криму з реальних винуватців на плечі Віктора Януковича виконується. Завдання перекласти відповідальність і за розстріли правоохоронців, і мітингувальників такими діями виконується", – сказав адвокат.

За словами Сердюка, захист Януковича доклав усіх зусиль для того, щоб Верховний Суд заслухав позицію Януковича, реалізував право доступу до правосуддя.

Захисник уточнив, що з боку Януковича були неодноразові звернення із проханням надати йому можливість виступити із застосуванням процедури, передбаченої Європейською конвенцією про взаємну правову допомогу.

Сердюк зазначив, що Верховний Суд запропонував забезпечити участь Януковича у розгляді касації лише у режимі відеоконференції.

"Верховний Суд на останньому засіданні фактично змінив своє попереднє рішення і перейшов до розгляду скарги по суті. На наші аргументи надати час на отримання дозвільних документів, щоб була можливість зустрітися з клієнтом… організувати відеоконференції… була відмова", – сказав адвокат.

Говорячи про завершення досудового розслідування у так званій материнській справі Майдану – за фактами розстрілів протестувальників, Сердюк повідомив, що захисту не було повідомлено про завершення розслідування.

"Захисту ніхто не повідомляв… Нам про завершення розслідування справи ніхто не оголошував", – заявив він.

За словами Сердюка, адвокати розпочнуть ознайомлення з матеріалами після отримання документів за наступною схемою: вимагатимуть документи, які свідчать про причетність до розстрілів, передадуть свої матеріали щодо причетних до розстрілів, вимагатимуть вичленувати суть, що підтверджує фабулу обвинувачення, прибравши зайві документи.

"1500 томів – це чергова процесуальна диверсія Офісу генпрокурора, щоб унеможливити судовий розгляд та пошук у цих томах крихт правди", – додав Сердюк.

Як повідомлялося, 24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва засудив Януковича до 13 років позбавлення волі за державну зраду й пособництво у веденні агресивної війни проти України з боку Російської Федерації. Водночас суд визнав Януковича невинуватим за обвинуваченням у пособництві посяганню на територіальну цілісність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків.

Київський апеляційний суд залишив чинним вирок Оболонського райсуду. Янукович та його захист оскаржили у Верховному Суді рішення Київського апеляційного суду.

17 листопада 2021 року в Офісі генпрокурора повідомили про завершення досудового розслідування щодо екс-президента Віктора Януковича та дев’яти колишніх високопосадовців, які 18-20 лютого 2014 року організували силову протидію мітингувальникам у центрі столиці.

"Підозрюваним інкриміновано організацію вчинення з 18 по 20 лютого 2014 року у складі злочинної групи незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення працівниками правоохоронних органів влади та службових повноважень, умисних вбивств та закінчених замахів на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, а також організації терористичного акту", – інформують Офіс генпрокурора.

У межах кримінального провадження розслідувано понад тисячу епізодів злочинних дій. Матеріали провадження налічують понад 1500 томів.