FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Вересень
2021

Затверджені принципи грошово-кредитної політики на 2022 рік закріплюють інфляційне таргетування та плаваючий курс – Нацбанк України

Київ. 13 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національний банк України (НБУ) затвердив основні принципи грошово-кредитної політики на 2022 рік, зокрема закріпив інфляційне таргетування на рівні 5% ± 1 п. п. та плаваючий курс, повідомив глава центробанку Кирило Шевченко.

"Зафіксовано продовження використання у 2022 році та в наступні роки монетарного режиму інфляційного таргетування для досягнення та забезпечення цінової стабільності. (…) Крім того, застосування режиму плаваючого курсу, яке не виключає можливості проведення Нацбанком валютних інтервенцій", – сказав він під час прес-брифінгу в понеділок.

Шевченко наголосив: Нацбанк не протидіятиме фундаментальним тенденціям обмінного курсу, не посилюватиме їх, однак згладжуватиме ефекти від їх реалізації.

Глава НБУ додав, що основні принципи грошово-кредитної політики на 2022 рік також затверджують застосування ставки як основного інструменту монетарної політики.