Недавні записи
- БЗВП у закладах вищої освіти 25.01.2025
- Експерти Atlantic Council та Experts Club обговорили майбутню політику Дональда Трампа 23.01.2025
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
Застосування систем із штучним інтелектом в сільському господарстві
Мічурін Ігор
(Харків, Україна)
СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ
(Програмне забезпечення)
ЗАСТОСУВАННЯ СИСТЕМ ІЗ ШТУЧНИМ ІНТЕЛЕКТОМ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Сьогодні одним з головних завдань Організації Об’єднаних Націй є досягнення цілей сталого розвитку, метою яких є боротьба з бідністю, захист планети та забезпечення миру і процвітання для людей у світі. Важливим для виконання зазначених цілей є розвиток сільського господарства у багатьох країнах світу. Застосування систем зі штучним інтелектом дозволить підвищити ефективність діяльності у цій галузі, автоматизувати повсякденні задачі, спростити процеси управління. Усе це сприятиме досягненню цілей сталого розвитку у світі [1].
Одним із напрямів розвитку сільського господарства є прецизійне землеробство, метою якого є підвищення ефективності сільськогосподарської діяльності за рахунок використання новітніх технологій для спостереження за станом культур. Застосування штучного інтелекту у цьому напрямі дозволить забезпечити оптимальну ефективність засівання, поливання та збирання врожаю, на ранній стадії виявляти хвороби рослин та інші проблеми. Також дозволить організовувати годування худоби за графіком. У цілому – оптимізувати витрати на сільське господарство та збільшити продуктивність праці у ньому. Прикладами діяльності у цьому напрямі є використання роботів, оснащених штучним інтелектом, від компанії Blue River tech [2] та різних безпілотних апаратів, серед них найбільш популярним є комбайни СR та мультикоптери для облегшення роботи та моніторингу сільськогосподарських полів. Застосування штучного інтелекту спрощує виконання аналізу отримання інформації від різних датчиків, камер та безпілотних апаратів і дозволяє на основі цих даних надавати рекомендації фермерам, що своєю чергою надає змогу, враховуючи їх, підвищити врожайність та якість продуктів. Наприклад, Microsoft FarmBeats [3] – це застосунок для фермерів, який дозволяє збирати великі обсяги даних та аналізувати їх за допомогою використання технологій штучного інтелекту, на основі чого можна створювати індивідуальне рішення для конкретного фермерського господарства.
Ще одним з напрямів є використання інформації про погоду як складової для побудови складних рішень сільського господарства, спрямованого на забезпечення та спрощення управління життєдіяльністю сільськогосподарськими культурами, а також постачання необхідних складових для забезпечення «якісного життя рослин», за рахунок чого підвищується їх врожайності та витривалість. У рамках цього напрямку можна виділити програмне забезпечення (ПЗ) фірми Descartes Labs [4], яке дозволяє фермерам слідкувати за потребами (елементами живлення, поливом), здоров’ям (проблем з сільськогосподарськими культурами) врожаю та прогнозувати його обсяг й надавати поради щодо дій, спрямованих на його підвищення.
У ході дослідження були проаналізовані існуючі засоби автоматизації повсякденних задач в сільському господарстві. З урахуванням вище зазначеного, можна зробити висновок, що використання систем зі штучним інтелектом у сільському господарстві дозволяє підвищити ефективність діяльності в ньому за рахунок автоматизації повсякденних задач. Також слід зазначити, що зараз у світі розвиваються та впроваджуються проєкти, пов’язані із запровадженням технологій штучного інтелекту у сільськогосподарську діяльність. Усе це, своєю чергою, дозволить пришвидшити досягнення цілей сталого розвитку ООН у світі. Отримані результати дозволять продовжити роботу з аналізу систем зі штучним інтелектом у сільському господарстві та виконання більш детального їх аналізу стосовно їх функціональних можливостей. Усе це дозволить знайти необхідні елементи вдосконалення процесу управління та на їх основі сформулювати нові результати [5].
Література:
1. Цілі сталого розвитку. ПРООН в Україні. URL: https://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/sustainable-development-goals.html (дата звернення: 11.03.2021).
2. Welcome – Blue River Technology. URL: http://www.bluerivertechnology.com/ (date of access: 11.03.2021).
3. FarmBeats: AI, Edge & IoT for Agriculture – Microsoft Research. Microsoft Research. URL: https://www.microsoft.com/en-us/research/project/farmbeats-iot-agriculture/ (date of access: 11.03.2021).
4. Platform – Descartes Labs. Descartes Labs. URL: https://www.descarteslabs.com/ (date of access: 11.03.2021).
5. Використання можливостей штучного інтелекту на користь Землі. PwC. URL: https://www.pwc.com/ua/uk/survey/2018/ai-for-the-earth.html (дата звернення: 11.03.2021).
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
доцент Груздо Ірина Володимирівна