Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Запуск китайської космічної станції обернеться масштабним неконтрольованим падінням уламків ракети на Землю
Трохи більше 40 років тому контрольоване зведення американської космічної станції «Скайлеб» з орбіти закінчилося наймасштабнішим за історію освоєння космосу неконтрольованим падінням уламків на Землю. Дісталося Західній Австралії, хоча жертв і руйнувань вдалося уникнути. Щось подібне, але в менших масштабах експерти очікують від входу в атмосферу ракети-носія Чанчжен-5В, яка 29 квітня вивела на орбіту ядро майбутньої китайської космічної станції.
Головний модуль станції виведений на розрахункову траєкторію і з ним все в порядку. Але ракета носій Чанчжен-5В – найбільша в Китаї і створена, в тому числі, для програми розгортання нової китайської космічної станції – повернеться на Землю у вигляді космічного сміття. Очікується, що уламки Чанчжен-5В увійдуть в атмосферу через 7-10 днів, а місце падіння цього об’єкта залишається точно невідомим.
Прийнято вважати, що місце входу космічного сміття в атмосферу з великою ймовірністю відбувається над вкрай малолюдними місцями. Зазвичай це відбувається над океаном. Проте, падіння уламків «Скайлеб» на Австралію показало, що навіть контрольоване падіння схильне до значних погрішностей у розрахунках. Що ж говорити про падіння розгінних блоків і перших ступенів, які падають там, де доведеться. Траєкторія руху уламків Чанчжен-5В проходить на північ від Нью-Йорка, над Мадридом і Пекіном, а також над південними районами Чилі і Велінгтоном в Новій Зеландії. Якщо уламки не впадуть далеко від обжитих місць, у когось незабаром з’явиться можливість побачити в небі цікаве вогняне шоу.