FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

07
Травень
2021

Запуск китайської космічної станції обернеться масштабним неконтрольованим падінням уламків ракети на Землю

Трохи більше 40 років тому контрольоване зведення американської космічної станції «Скайлеб» з орбіти закінчилося наймасштабнішим за історію освоєння космосу неконтрольованим падінням уламків на Землю. Дісталося Західній Австралії, хоча жертв і руйнувань вдалося уникнути. Щось подібне, але в менших масштабах експерти очікують від входу в атмосферу ракети-носія Чанчжен-5В, яка 29 квітня вивела на орбіту ядро ​​майбутньої китайської космічної станції.

Головний модуль станції виведений на розрахункову траєкторію і з ним все в порядку. Але ракета носій Чанчжен-5В – найбільша в Китаї і створена, в тому числі, для програми розгортання нової китайської космічної станції – повернеться на Землю у вигляді космічного сміття. Очікується, що уламки Чанчжен-5В увійдуть в атмосферу через 7-10 днів, а місце падіння цього об’єкта залишається точно невідомим.

Прийнято вважати, що місце входу космічного сміття в атмосферу з великою ймовірністю відбувається над вкрай малолюдними місцями. Зазвичай це відбувається над океаном. Проте, падіння уламків «Скайлеб» на Австралію показало, що навіть контрольоване падіння схильне до значних погрішностей у розрахунках. Що ж говорити про падіння розгінних блоків і перших ступенів, які падають там, де доведеться. Траєкторія руху уламків Чанчжен-5В проходить на північ від Нью-Йорка, над Мадридом і Пекіном, а також над південними районами Чилі і Велінгтоном в Новій Зеландії. Якщо уламки не впадуть далеко від обжитих місць, у когось незабаром з’явиться можливість побачити в небі цікаве вогняне шоу.