FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Загальний обсяг інвестицій у розвиток авіабудування в Україні до 2030 року становитиме понад 34 млрд грн – Шмигаль

Київ. 25 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Загальний обсяг інвестицій у розвиток в Україні власного авіабудування у період із 2021-го до 2030 року становитиме понад 34 млрд грн, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Третій фактор змін (в авіагалузі – ІФ) – розвиток власного авіабудування. Ми маємо стратегічний документ "Державна цільова науково-технічна програма розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки"… Передбачається, що загальний обсяг інвестицій у ці роки становитиме понад 34 млрд грн", – заявив Шмигаль на форумі "Велике будівництво: авіація і туризм" у четвер.

Він також додав, що 45 високотехнологічних підприємств з авіабудування до 1 січня 2025 року вже одержали податкові пільги на прибуток, ПДВ, земельний податок, митні пільги на ввезення високотехнологічного обладнання.

План заходів у рамках програми передбачатиме модернізацію виробництва пасажирських і транспортних літаків сімейства "АН", "Антонов", вертольотів "Мі", безпілотних літальних апаратів, імпортозаміщення товарів із РФ.

За словами Шмигаля, ця галузь дуже наукомістка, тому потребує інвестицій і спільної роботи держави та бізнесу.

"З огляду на угоду з ЄС про відкрите небо я впевнений, що це дасть стрімкий поштовх до розвитку внутрішніх авіаперевезень, авіабудівництва, туристичної галузі. І найголовніше – це величезна кількість робочих місць для українців", – резюмував прем’єр-міністр.